WCZORAJSZY DZIEŃ OBFITOWAŁ W KOLIZJE DROGOWE

W ciągu ostatnich 24 godzin ostródzcy policjanci pracowali na miejscu 8 kolizji drogowych. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy brak należytej ostrożności to tylko niektóre przyczyny tych zdarzeń.

Do pierwszych kolizji doszło wczoraj rano. W rejonie ul. Żeromskiego w Morągu wprost pod jadący pojazd wbiegła sarna. Kierowca jeepa chcąc uniknąć zderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie wpadł do rowu doprowadzając do wywrócenia pojazdu.

2 godziny później w Ostródzie na ulicy Wyszyńskiego kierująca renault chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem mitsubishi, którego kierowca wymusił pierwszeństwo przejazdu wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, uderzyła w znak drogowy a następnie w ogrodzenie posesji.

Do podobnego zdarzenia doszło w Marwałdzie. Na skrzyżowaniu dróg kierujący mercedesem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu dla kierującego pojazdem marki Rover. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Nie minęła godzina a patrol obsługiwał już kolejne zdarzenie. W Morągu na ulicy Dąbrowskiego kierowca opla nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w niego. Sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym kredytowanym.

Kilka minut po godzinie 14.00 w Ostródzie w rejonie szpitala kierujący pojazdem audi podczas cofania uderzył w zaparkowanego na parkingu hyundaia.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło na drodze w pobliżu Nowego Dworu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca opla nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze przekroczył oś jezdni i uderzył w ciężarówkę nadjeżdżającą z przeciwnego kierunku.

W tym samym dniu doszło jeszcze do dwóch podobnych kolizji. Także i w tych przypadkach uczestnicy zdarzeń mogą mówić o szczęściu, gdyż nie doznali żadnych obrażeń.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o wzmożoną czujność za ,,kółkiem”. Pamiętajmy, że będąc uczestnikiem ruchu drogowego mamy wpływ nie tylko na swoje bezpieczeństwo, ale i innych użytkowników dróg. Pamiętajmy też o pogarszających się warunkach na drodze.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.