WEEKEND NA DROGACH TYPOWY – ZAKROPIONY ALKOHOLEM

3 wypadki drogowe, 6 kolizji, 5 nietrzeźwych kierujących to bilans minionego weekendu. Na uwagę zasługuje fakt, że to głównie nietrzeźwi byli sprawcami zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu.

W sobotę rano (11.06.22) w Morągu, patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli 42-latka który kierował motorowerem marki romet będąc w stanie nietrzeźwości badanie wykazało obecność ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej, a kierującego po wykonaniu czynności zwolniono do domu.

Również w sobotę (11.06.22) patrol ruchu drogowego wyjaśniał okoliczności zdarzenia drogowego gdzie, kierujący samochodem peugeot będąc wstanie nietrzeźwości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne ogrodzenie jednego z budynków na ul. Demokracji w Ostródzie. Mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. W toku wykonywanych czynności ustalono, że 40-latek zdecydował się na jazdę znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Tego samego dnia (11.06.22) w Morągu, 50-letni kierujący samochodem marki renault zdecydował się na jazdę znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność 0,3 promila alkoholu w jego organizmie. Jego renault przekazano wskazanej osobie. Elektronicznie zatrzymano prawo jazdy, a po wykonaniu czynności zwolniono.

W sobotę (11.06.22) w Ostródzie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli motorower romet którym kierował 50-letni mieszkaniec Ostródy. Mężczyzna nie stosował się do zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów w ruchu lądowym wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostródzie. Sporządzono dokumentację, która przesłano do sądu.

W niedzielę (12.06.22) podczas kontroli drogowej w Morągu na jednej z ulic miasta w samochodzie marki mazda, przy dwóch 20-letnich pasażerach ujawniono środki odurzające w postaci marihuany. W/w zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy, po czym usłyszeli zarzutu nielegalnego posiadania środków odurzających. Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu.

Tego samego dnia (12.06.22) w miejscowości Gierzwałd, gmina Grunwald, 42-letni kierujący samochodem renault z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W toku wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie w jego organizmie wykazało obecność ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo kierujący nie posiadał wymaganych uprawnień. O dużym szczęściu może mówić 54-letnia pasażerka renault, która w wyniku uderzenia doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.