WEEKENDOWE ŻNIWA MANDATOWE: 16 MANDATÓW W PRZEDZIALE 1000ZŁ – 2500ZŁ

3 kolizje, 3 nietrzeźwych kierujących, wysokie mandaty za zbyt dużą prędkość to podsumowanie weekendu na drogach powiatu ostródzkiego – poinformowała ostródzka policja.

Podczas pełnionych w weekend działań w ramach akcji „Prędkość” ostródzcy policjanci drogówki nałożyli łącznie 65 mandatów karnych z czego 16 z nich oscylowało w granicach od 1000 do 2500 złotych.

W sobotę (19.03.22) na jednej z ulic Ostródy patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli pojazd marki opel, którego 27- letni kierowca poruszał się ulicami miasta znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Również w sobotę w miejscowości Gierzwałd, gm. Grunwald patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli 32-letniego kierującego volkswagenem, który odważył się wsiąść za kierownicę samochodu nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia. Jak się okazało mężczyzna był również pijany, a badanie na zawartość alkoholu wykazało obecność prawie 2 promili tej substancji w jego organizmie.

W sobotni wieczór w Morągu patrol policji zatrzymał do kontroli 68-letniego kierowcę seata, który poruszał się swoim pojazdem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Przypominamy, że za przekroczenie dozwolonej prędkości o 31-40 km/h mandat wynosi obecnie 800 złotych, a jeżeli tę prędkość przekroczymy o 41-50 km/h będzie to już 1000 złotych. Za przekroczenie limitu prędkości o 51-60 km/h kwota mandatu wyniesie 1500 złotych, przekroczenie prędkości o 61-70 km/h to mandat w wysokości 2000 złotych, natomiast za przekroczenie limitu prędkości o 71 kilometrów i więcej mandat wynosi 2500 złotych. Co ważne, za rażące, czyli o ponad 50 km/h, przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, kierujący musi liczyć się też z utratą na 3 miesiące uprawnień do kierowania.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.