WIZYTY W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH ORAZ UDZIAŁ W SPOTKANIACH W RAMACH DZIAŁAŃ BEZPIECZNE WAKACJE

W minionym tygodniu w związku z rozpoczynającymi się wakacjami policjanci w ramach przygotowań aktywnie organizowali spotkania i akcje poświęcone promowaniu bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. Odwiedzili szkoły, przedszkola i uczestniczyli w spotkaniach i festynach organizowanych na terenie całego powiatu. Wszystko po to aby letni wypoczynek był bezpieczny.

Ruszył upragniony letni wypoczynek. Dzieci i młodzież nie mogły doczekać się już ostatniego dzwonka przed wakacjami. Te, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęły się – 24 czerwca 2022 roku.

By przerwa w nauce była bezpieczna i beztroska policjanci ostródzkiej komendy odbyli szereg spotkań z dziećmi i młodzieżą. Dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego i policyjny profilaktyk odwiedzili szkoły i przedszkola, uczestniczyli w festynach i spotkaniach osiedlowych. Wszystko odbywa się w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2022” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Nie zabrakło też by na spotkaniach zagościła przyjaciółka najmłodszych „Pola” z której przygodami zapoznawali dzieci prowadzący zajęcia funkcjonariusze.

Policjanci przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz podczas wypoczynku nad wodą. Opowiadali o tym jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim bez opieki rodziców. Ostrzegali, o tym, że nie wolno przyjmować od obcych jakichkolwiek prezentów i słodyczy, oddalać się z obcym z miejsca zabaw czy wsiadać do pojazdów kierowanych przez nieznajomych.

Oprócz zasad bezpieczeństwa, policjanci opowiadali również o swojej pracy i o tym czym zajmują się na co dzień. Spotkania są też okazją do tego aby obejrzeć sprzęty policyjne i wsiąść na policyjny motocykl czy do radiowozu.

W czasie zajęć uczniowie poznali m.in. zasady właściwego korzystania z kąpielisk oraz nauczyli się korzystać z podstawowych środków ratunkowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia na terenie akwenów wodnych. Policjanci przestrzegali uczestników aby kąpać się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani ratownicy.

Wszystkie odbyte spotkania mają służyć temu żeby wyeliminować jakiekolwiek zagrożenie związane z letnim wypoczynkiem czy to w domu czy nad wodą. Co ważne nasze działania nie kończą się wraz z ostatnim dzwonkiem w szkole. Policjanci także przez lato będą dbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży i spotykać się z nimi również podczas kolonii i obozów.

(mp)

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.