WSZEDŁ DO KAMPINGU I UKRADŁ TELEWIZOR… W ŚRODKU WYPADŁ MU PORTFEL :D

Zarzuty kradzieży telewizora i pilota wartych 800 złotych usłyszał 30-letni mieszkaniec gminy Zalewo. Mężczyzna był tak zaaferowany na miejscu przestępstwa, że nie zauważył, kiedy zgubił swój portfel. 30-latek przyznał się do zarzucanych czynów i poddał się dobrowolnej karze. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży sprzętu RTV z jednego z ogródków działkowych na terenie Morąga doszło na początku lipca br. Działanie sprawcy polegało na tym, że wszedł on do otwartej przyczepy campingowej i wyniósł z niej telewizor wraz z pilotem warte 800 złotych. Ukradziony w ten sposób sprzęt zastawił w jednym z morąskich lombardów.

Po kradzieży sprzętu jego właściciele w przyczepie znaleźli portfel wraz z dokumentami. Portfel ten należał do ich znajomego, który bywał na ich działce. Właściciele przyczepy nawet nie przypuszczali, że to on mógł zabrać ich własność. Policjanci natomiast szybko powiązali fakty. Mundurowi skradziony telewizor znaleźli w lombardzie. Ich przypuszczenia potwierdziły się, bowiem złodziej zastawił sprzęt na swoje nazwisko. Właściciele wkrótce odzyskają swoją własność, natomiast ich znajomy będzie musiał ponieść karę za swoje niecne zachowanie.

30-letni mieszkaniec gminy Zalewo usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Wyraził skruchę i dobrowolnie poddał się karze. Teraz 30-latek przez 6 najbliższych miesięcy kilka godzin w tygodniu będzie musiał pracować społecznie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.