WYPADEK WOJSKOWEJ SANITARKI

W poniedziałek, 12 czerwca, kilka minut po godzinie czternastej, doszło do nietypowego zdarzenia drogowego, na drodze wojewódzkiej nr 527 w okolicy miejscowości Kalnik (powiat ostródzki, gmina Morąg).

Sanitarka marki Star 266 prowadzona przez żołnierkę, uderzyła w przydrożne drzewo. Samochód zabezpieczał przemarsz żołnierzy.

Do wypadku zadysponowane zostały zastępy ratowniczo-gaśnicze z morąskiej jednostki ratowniczo – gaśniczej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalniku oraz samochód rozpoznawczo – ratowniczy z JRG Morąg. Pojazdem wojskowym podróżowało sześć osób – kierowca, dowódca oraz czterech żołnierzy w części sanitarnej. W wyniku zdarzenia ranni zostali właśnie czterej wojskowi, którzy przebywali w tylnej części ambulansu. Doznali złamań kończyn, licznych stłuczeń i ran. Jeden z poszkodowanych miał złamany nos. Strażacy udzielili rannym kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Cztery karetki pogotowia zabrały poszkodowanych mężczyzn do szpitali. Na miejscu akcji pracowali również policjanci. Droga wojewódzka była nieprzejezdna przez około dwie godziny.

Źródło: KPPSP Ostróda, kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia mł. bryg. Adam Zaręba

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.