ZABRAKŁO IM NA ALKOHOL, WIĘC NAPADLI NA PRACOWNIKA SKUPU ZŁOMU

Za rozbój odpowie trzech mężczyzn, którzy napadli na pracownika jednego z ostródzkich punktów skupu złomu.

W minioną środę ostródzcy policjanci zostali poinformowani o tym, że w jednym z punktów skupu złomu na terenie miasta doszło do rozboju. Zaatakowany mężczyzna o pomoc poprosił również strażników miejskich, którzy rozpoczęli przeszukiwanie terenu wokół punktu skupu złomu i zatrzymali jednego z opisanych sprawców. Pozostałych dwóch napastników zatrzymali ostródzcy kryminalni. Dzięki współpracy i szybkiej reakcji sprawcy trafili do policyjnego  aresztu. Zatrzymani mieszkańcy miasta znani są policjantom ze swojej kryminalnej przeszłości.

W środę rano, po tym jak zatrzymanym mężczyznom skończył się alkohol postanowili sprzedać zebrany złom w pobliskim skupie. W związku z tym, że za złom uzyskali niewystarczającą ilość pieniędzy zaatakowali skupującego złom mężczyznę, pobili go  i zabrali mu 300 złotych.

Zatrzymani mężczyźni w wieku od 26 do 31 lat wczoraj zostali przesłuchani. Dwóch z nich przyznało się do zarzucanych czynów. W związku z tym, że odbywali już  kary pozbawienia wolności za przestępstwa podobne, tym razem będą odpowiadać w warunkach tzw. recydywy. Trzeci z mężczyzn nie przyznał się do zarzucanego czynu.

Teraz wszyscy trzej zatrzymani ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem. Na podstawie zgromadzonego materiału pracujący nad sprawą policjanci wnioskowali do prokuratury o wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę nawet do  12 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.