ZAKOŃCZYŁO SIĘ ŚLEDZTWO PRZECIWKO 3 PODEJRZANYM O NAPAŚĆ

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostródzie prowadzili śledztwo przeciwko 3 podejrzanym o napaść na 53-latka. Do zdarzenia, o którym już pisaliśmy, doszło 21 grudnia 2016 roku w jednym z pensjonatów w Ostródzie.

Tego dnia 53-latek powiadomił policjantów o tym, że podczas snu został napadnięty i okradziony przez współlokatorów. Napastnicy po skrępowaniu i zadaniu ciosów zabrali pokrzywdzonemu telefony komórkowe, portfel z dokumentami i pieniędzmi. Jak ustali policjanci wcześniej wszyscy mężczyźni na mieście razem pili alkohol.

Pokrzywdzony w tej sprawie złożył zawiadomienie o przestępstwie.  Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił wytypować i zatrzymać sprawców. Jak się okazało, byli to mieszkańcy powiatu ostródzkiego w wieku 22 i 26 lat. Jak się okazało mężczyźni poznali pokrzywdzonego w dniu jego przyjazdu do Ostródy. W założeniach mieli mu pomóc w zaaklimatyzowaniu się. Funkcjonariusze pracując nad sprawą tego samego dnia odzyskali skradzione telefony. Jeden został odnaleziony podczas przeszukania mieszkania jednego z podejrzanych, drugi został zabezpieczony przez policjantów w lombardzie.

Policjanci mężczyznom przedstawili zarzuty rozboju. Postępowanie pod koniec stycznia zostało zakończone, a akt oskarżenia trafił już do sądu. Przestępstwo, którego popełnienie zarzucono oskarżonym zagrożone jest karą do lat 12 pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.