ZATRZYMANI SPRAWCY KRADZIEŻY PALIWA

Morąscy policjanci pracowali nad sprawami kradzieży paliwa do których doszło w ubiegłym miesiącu na stacjach paliw na terenie gmin Morąg i Małdyty. Dzięki determinacji i spostrzegawczości funkcjonariuszy ustalono sprawców przestępstw za które teraz odpowiedzą przed sądem.

W okresie ostatniego miesiąca dwóch nieustalonych sprawców poruszających się samochodem m-ki volvo dokonało kradzieży 70 litrów paliwa na kwotę 550,- złotych. Wnikliwa analiza oraz determinacja funkcjonariuszy morąskiego komisariatu doprowadziła do wytypowania i zatrzymania jednego ze sprawców tego przestępstwa. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że zatrzymani 22-letni mężczyzna i towarzysząca mu w chwili zatrzymania 18-letnia kobieta są również odpowiedzialni za szereg kradzieży paliw, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie gmin Morąga i Małdyt. W toku prowadzonych ustaleń udowodniono im łącznie pięć takich zdarzeń. Na ogłoszenie zarzutów czeka również trzeci ze sprawców tych czynów, który jest bratem zatrzymanego.

Zatrzymani przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwo kradzieży grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

(mp) KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.