ZNALEZIONO ZWŁOKI W JEDNEJ Z WIAT ŚMIETNIKOWYCH

Rano (0211.2020) w jednej z wiat śmietnikowych w Ostródzie znaleziono ciało 69-latka. Policjanci wykluczyli wstępnie udział osób trzecich w śmierci mężczyzny. Najprawdopodobniej był to bezdomny.

Według danych z końca zeszłego roku, na Warmii i Mazurach przebywa ponad 1 tysiąc 100 bezdomnych. Zdecydowana większość to mężczyźni. Gdy nadchodzą zimniejsze pory roku, schronienie mogą znaleźć w noclegowniach, ale pod warunkiem, że są trzeźwi. Dlatego nie wszyscy bezdomni chcą przebywać w takich miejscach i koczują w śmietnikach, piwnicach, na klatkach schodowych czy nawet w lasach. Wiele tych osób jest schorowanych.

Nie ma jeszcze mrozu, ale Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego jak co roku uruchomiło bezpłatną, całodobową infolinię dla osób bezdomnych. Pod numerem telefonu 800 165 320 można uzyskać informacje na temat schronisk, noclegowni oraz ogrzewalni na terenie całego województwa.

Dodajmy, że w regionie jest w sumie 116 ośrodków pomocy społecznej, do których można zwrócić się o pomoc. Ciepłe posiłki wydają bezdomnym m.in. jadłodajnie Caritas.

Foto: Telewizja Mazury

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.