ZNALEŹLI GO PRZY MOTOCYKLU W ROWIE NA TRASIE OSTRÓDA-OLSZTYN

Policjanci podczas patrolu na DK16 zauważyli siedzącego przy drodze mężczyznę, a przy nim motocykl. Okazało się, że 57-latek – będący w stanie nietrzeźwości – doprowadził do zdarzenia drogowego. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W ubiegłą niedzielę (07.06.2020) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podczas patrolu na DK16 w m. Gietrzwałd zauważyli mężczyznę siedzącego przy drodze, a przy nim leżący motocykl. Policjanci postanowili sprawdzić czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy. Po podejściu do 57-latka wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Mężczyzna przyznał policjantom, że kierował jednośladem i doprowadził do zdarzenia drogowego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że kierujący motocyklem marki Honda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad jednośladem i wjechał do przydrożnego rowu.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 57-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.