Na jednej ze stacji paliw w Ostródzie wpadło nam w ręce najnowsze wydanie miesięcznika National Geographic Traveler. Już na okładce widniał tytuł „30 najpiękniejszych miejsc w Polsce”. Pierwsza myśl? Czy w tym zestawieniu znalazła się Ostróda?
Kategoria: Z życia wzięte
SPRZĄTALI NA SKARPIE I ODSŁONILI DAWNE GRAFFITI
To nie pierwszy raz, kiedy mieszkańcy zabrali się za sprzątanie Ostródy. Czasem takie działania prowadzą do niespodziewanych odkryć. Tak było w Ogrodzie Różanym, gdzie podczas prac porządkowych natrafiono na ślad sprzed lat – mural, który skrywały gęste zarośla.
STARSZA PANI W KRYZYSIE SPRZEDAJE OZDOBY
Dziś nasza czytelniczka Kamila zwróciła nam uwagę na wzruszającą sytuację człowieka w naszym mieście.
OZDOBY Z OKAZJI ŚWIĘTA PLONÓW W LUBAJNACH
W Sanktuarium Maryjnym w Lubajnach można podziwiać wyjątkowe ozdoby dożynkowe, które przygotowały mieszkanki tej wsi. Choć w tym roku nie zaplanowano dużych obchodów święta plonów, kobiety postanowiły w symboliczny sposób oddać hołd rolnikom, dla których codzienna praca w obecnych czasach nie jest łatwa, a sumie to nigdy taka nie była.
POWSTAJE BUDYNEK MIESZKALNO-USŁUGOWY PRZY UL. NADRZECZNEJ
Ulica Nadrzeczna jest ciekawym i spokojnym miejscem na mapie Ostródy, na początku bieżącego roku jej dotychczasowy stan zaczął się zmieniać i powstaje przy niej coś nowego – budynek mieszkalno-usługowy.
NIE NADĄŻAJĄ WYWOZIĆ?
Na początku czerwca w Ostródzie pojawiły się czerwone pojemniki na tekstylia. To element pilotażowego programu selektywnej zbiórki odzieży, obuwia, pościeli i innych materiałów, przygotowanego wspólnie przez Miasto Ostróda, Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” oraz firmę KOMA. Program od początku zakładał trzy miesiące testów – po tym okresie miała zapaść decyzja, czy zostanie wprowadzony na… Czytaj dalej NIE NADĄŻAJĄ WYWOZIĆ?
WSPOMNIENIE LODOWISKA PRZY UL. WYSZYŃSKIEGO
Przeglądając archiwum, natrafiliśmy na zdjęcia lodowiska przy ulicy Wyszyńskiego. Pochodzą z 2016 roku. Po chwili namysłu doszliśmy do wniosku, że takiego widoku raczej już nie zobaczymy.
CHODZIŁ LISEK PO BULWARZE
Zobaczcie, jaki kolega spacerował w piątek za dnia po bulwarze, nieopodal ulicy Konstytucji. Czy przyciągnął go zapach gastronomii, czy może zwykła ciekawość, tak typowa dla młodych osobników?
OSTRÓDZIANIE SPOD CZARNIECKIEGO 37 REMONTUJĄ KAMIENICĘ
Ładnieje główny ciąg ulicy Czarnieckiego – dzieje się tak za sprawą wspólnot mieszkaniowych, które zajmują tamtejsze kamienice. W ciągu ostatnich kilku lat mieszkańcy z tej części miasta wyremontowali swoje domy i robią to dalej
RUSZYŁA BUDOWA NOWEJ KOMENDY POLICJI W OSTRÓDZIE
Na końcu ulicy Gizewiusza, w sąsiedztwie mostu Niepodległości, rozpoczęły się prace przy budowie nowej Komendy Powiatowej Policji.










