BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA PRZY AMFITEATRZE, W MIŁOMŁYNIE I MORĄGU

LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów.  Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań będą także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

Miłomłyn – 9 lipca 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Nadleśna 1A

Ostróda – 10 lipca 2020 w godzinach od 8.00 do 18.50 i 11 lipca 2020 w godzinach od 9.30 do 16.00 przy Amfiteatrze, ul. A. Mickiewicza 17 A

Morąg – 13 lipca 2020 w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Zawodowej Straży Pożarnej, ul. Jagiełły 2

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania , a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów  kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

2 komentarze

Mnie akurat wtedy nie będzie w Ostródzie ale doceniam inicjatywę i przekazuję tę informację moim koleżanką! Kochane badajmy się bo to ważna kwestia a jeszcze jak mobilna stacja zapewnia taką możliwość to już w ogóle

Ja też nie skorzystam bo akurat niedawno się badałam i całe szczęście wszystko jest w porządku, jednak tak samo przekazuje informację i zachęcam do badania! 🙂 ściskam ciepło

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.