BEZPŁATNE BADANIA KARDIOLOGICZNE W ELBLĄGU

W najbliższą sobotę (26 września) w holu głównym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu odbędzie się akcja profilaktyczna związana z obchodami Światowego Dnia Serca.

Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz edukacji zdrowotnej – zaplanowano bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, pomiary ciśnienia tętniczego oraz określenie BMI.

Aby utrzymać swoje serce w dobrej kondycji należy unikać palenia tytoniu, tłustych potraw, spożywania w nadmiarze alkoholu oraz dbać o aktywność fizyczną. Pamiętajmy, że dla serca ważny jest systematyczny trening, ponieważ wzmacnia on sieć naczyń krwionośnych w organizmie, dzięki czemu więcej bogatej w tlen krwi może do niego dotrzeć. Regularnymi ćwiczeniami można nie tylko wzmocnić serce, ale przede wszystkim obniżyć poziom złego cholesterolu i cukru we krwi oraz zmniejszyć ciśnienie tętnicze.

Uroczystości Światowego Dnia Serca obchodzone są co roku w wielu miastach na całym świecie. W latach ubiegłych zorganizowane zostały punkty medyczne, gdzie można było bezpłatnie zmierzyć i oznaczyć m.in.: wysokość ciśnienia tętniczego, wagę ciała oraz BMI, poziom cukru i cholesterolu we krwi, a także skonsultować swoje wyniki ze specjalistami.

W tym roku z uwagi na panującą pandemię akcja zostanie zachowany reżim sanitarny. Akcja profilaktyczna w Elblągu rozpocznie się o godz. 8.30 i zakończy o godz. 14.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu jest instytucją samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.