OTWARTO NOWY ODDZIAŁ W SZPITALU DZIECIĘCYM

Szpital Dziecięcy w Olsztynie przekazał pacjentom, ich rodzicom i opiekunom, nowoczesny i komfortowy Kliniczny Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Właśnie zakończono prace, w wyniku których oddział zyskał prawie trzykrotne powiększenie swojej powierzchni. Oznacza to nie tylko podniesienie jakości udzielanych świadczeń medycznych z zakresu onkologii i hematologii dziecięcej w naszym szpitalu, lecz przede wszystkim poprawę komfortu pacjentów i ich opiekunów przebywających w oddziale.

20-łóżkowy oddział posiada szereg udogodnień: wygodne sale chorych, w tym z izolatki z pełnym węzłem sanitarnym i śluzami. Sale chorych posiadają klimatyzację, dodatkowe wyposażenie dla rodziców (szafy i łóżka).

Sale dla najmłodszych pacjentów wyposażone są z zestawy niemowlęce do pielęgnacji. W oddziale znajdują się 2 ogólnodostępne kuchnie, bawialnia i pokój – „strefa rodzica” – miejsce wypoczynku dla rodziców i opiekunów przebywających wraz z pacjentami. Nowy oddział zyskał także odrębny pokój do udzielania porad psychologicznych.

Budowa i doposażenie w sprzęt medyczny nowego nowego oddziału dla dzieci chorych onkologicznie, w którym co roku leczonych jest ok. 1,5 tys. pacjentów, stanowiły I etap projektu pt. „Poprawa warunków leczenia dzieci z chorobami hematoonkologicznymi poprzez modernizację bazy Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej i doposażenie w sprzęt do leczenia chorób nowotworowych w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie”.

Projekt zakłada również doposażenie szpitala w nowoczesną aparaturę medyczną służącą do operacyjnego leczenie nowotworów, taką jak m.in. angiograf ze zintegrowanym aparatem USG, specjalistyczny mikroskop operacyjny, zestaw do nowotworowych operacji laparoskopowych 3D, narzędzia chirurgiczne, wiertarki do zabiegów operacyjnych nowotworów w obrębie części twarzowej czaszki oraz zintegrowany system do wewnątrzszpitalnej dystrybucji i zarządzania lekami w oddziale. II etap projektu jest obecnie w trakcie realizacji, jego zakończenie planowane jest ma marzec 2022 roku.

Wartość zakończonego I etapu to 4,9 mln zł. Całkowita wartość projektu wynosi 16,1 mln zł, z czego 13,7 mln zł pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a 2,4 mln zł stanowi wkład Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

źródło: Szpital Dziecięcy FB

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.