PIELĘGNIARKI MAJĄ DOSTAWAĆ 500ZŁ STYPENDIUM

Ministerialne stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie mają zachęcać absolwentów studiów pielęgniarskich i położniczych do pracy w placówkach publicznych i zatrzymać masowe wyjazdy do pracy za granicą.

Ministerstwo Zdrowia planuje, że nowe rozwiązanie ruszy najpóźniej w październiku tak, aby skorzystać z niego mogły już tegoroczne adeptki zawodu. Wstępne plany zakładają, że każda z nich miesięcznie dostanie 500 zł stypendium. Resort liczy, że dzięki dodatkowym pieniądzom przynajmniej częściowo uda się załatać dziurę kadrową w szpitalach.

Ten pomysł może być wstępem do poprawy sytuacji na rynku pracy w naszym zawodzie – podkreśla Elżbieta Butkiewicz, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych na Warmii i Mazurach.

 

Wnioskować o stypendium będzie mogła każda nowa pielęgniarka, a jedyny wymóg, jaki będzie musiała spełnić, to zatrudnienie się na etacie.

Jak wynika z danych Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, prawie 40 proc. osób kończących studia pielęgniarskie nie podejmuje pracy w zawodzie.

źródło: Radio Olsztyn

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.