ROZBUDOWA SZPITALA KLINICZNEGO. DOJDĄ NOWE ODDZIAŁY I KLINIKI

Do oddanego do użytku w 2014 r. obiektu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie zostanie dobudowany czterokondygnacyjny budynek szpitalny z użytkowym podziemiem. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2018-2021.

Planowany koszt to prawie 39 mln zł, w tym 34 mln pochodzić będzie z dotacji MZ.

Jak wylicza serwis olsztyn24.com, w nowym budynku znajdą się: klinika neurologii i jej oddział udarowy, klinika kardiologii i chorób wewnętrznych oraz oddziały: kliniczny, rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i ośrodek rehabilitacji dziennej.

Do tej pory wspomniane kliniki i oddziały mieściły się w różnych miejscach, w pomieszczeniach dawnego szpitala wojskowego przed 130 laty, który w 2009 r. zaadaptowany został na szpital uniwersytecki.

W nowym budynku rozwiązania architektoniczne, zwłaszcza komunikacja wewnętrzna i układ sal, pozwolą zorganizować pracę medyczną klinik w jeden proces: diagnoza – leczenie – rehabilitacja.

Inwestycja pozwoli też uruchomić oddział kliniczny geriatrii w zwolnionych pomieszczeniach szpitala. Stworzy to odpowiednie warunki specjalizacji lekarzy-geriatrów.

Więcej: www.olsztyn24.com

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.