W OSTRÓDZKIEJ BIBLIOTECE ROZMAWIALI O MIŁOŚCI Z WIOLETTĄ KLINICKĄ

Wczoraj, 20 kwietnia Salon Literacki MBP w Ostródzie gościł w zamkowej czytelni morążankę Wiolettę Klinicką, która tak o sobie napisała na swojej stronie: Jestem z wykształcenia historykiem i pedagogiem, ale również Trenerem Integracji Personalnej, certyfikowanym coachem kryzysowym, trenerem rozwoju osobistego, blogerką, autorką kursów oraz właścicielką firmy Optimum i autorką książek na temat relacji damsko – męskich min. „Miłość odmieniana przez przypadki”, „Singielka. Od równowagi emocjonalnej do miłości”.

Wioletta Klinicka to kobieta wolna, matka siedemnastolatka. Można ją spotkać w sieci, ponieważ często się przemieszcza, a przekaz internetowy jest szybszy i wygodniejszy, przez co daje możliwość kontaktu z większą liczbą ludzi.

Na co dzień zajmuje się problemem relacji damsko – męskich. Co ciekawe skupia się na mężczyznach i uważa, że nie są tacy źli. Mężczyzna jest potrzebny i to mężczyzna z wadami, które trzeba zaakceptować, żeby można było z nim być. Podkreśla, że kobiety powinny bardziej się angażować nie w sferze sprzątania, ale w sferze intymności czy namiętności. Oboje partnerzy powinni zachować to, co jest na początku w związku. Ważne są emocje: „Ważne jest uwalnianie emocji i mówienie „czego oczekuję od innych”. Emocje nie znikają “uwięzione – zatruwają twój organizm.”/oklinicka.com/. Nie można dopuścić, by one wygasły. Poza tym w życiu pełnimy wiele ról i powinniśmy się nad każdą z nich zastanowić. Należy dbać o jakość codziennego dnia. Ważne jest także samodzielne myślenie każdego z partnerów, pewnego rodzaju wolność, wzajemne zaufanie i szacunek. Jeśli chodzi o zasady moralne, to W.Klinicka uważa, że człowieka mierzymy miarą własnej moralności, która zależy od pewności siebie.

O singielkach mówi, że świetnie sobie radzą w ciągu dnia. Potem potrzebny jest ktoś. Tak napisała o sobie: „Pośród wielu żab poszukuję swojego księcia, który będzie mnie budził, ale tylko w nocy. W ciągu dnia jestem niezależna.(…) „. Ciekawie podchodzi do znaczenia słowa pożądanie: „W życiu pożądam dla siebie wszystkiego, co najlepsze, ponieważ jestem warta i głodna niekonwencjonalnego życia każdego dnia”.

Wioletta Klinicka napisała książkę „Miłość odmieniana przez przypadki”. Autorka wykorzystuje w niej doświadczenie zdobyte w pracy trenera interpersonalnego. Książka jest skierowana do osób dojrzałych. Opowiada o czterdziestoletniej singielce, która poszukuje miłości na  portalach randkowych.  Bohaterka książki jest otwarta,  bezpruderyjna, bo chce być szczęśliwa i nie ma zamiaru ukrywać swoich pragnień. Jej bezpośredniość może wywołać u czytelnika rumieniec.

Okazuje się, że istnieje potrzeba otwartego podejścia do tematu relacji damsko – męskich, ponieważ uczestnicy spotkania zadawali wiele pytań dotyczących tej kwestii.

Na zakończenie spotkania autorka podpisywała książkę, którą można było kupić na miejscu w bibliotece.

Podajemy link do strony Wioletty Klinickiej: oklinicka.com .

Janka Gukiewicz

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.