ANDRZEJ PONIEDZIELSKI W OSTRÓDZIE

Inauguracja roku kulturalnego 2017\2018 w Ostródzie rozpoczęła się recitalem Andrzeja Poniedzielskiego. Odbył się on w niedzielę 24 września w Sali Reprezentacyjnej ostródzkiego zamku.

Ten wszechstronny artysta: poeta, pieśniarz, satyryk, autor tekstów znany jest ze spokojnych i nieco nostalgicznych występów. Jego „ujemny temperament” (jak sam go określa) nie przeszkadza mu jednak w rozbawieniu publiczności, często, aż do łez.

Tak było i tym razem. Licznie zgromadzona publiczność reagowała wybuchami śmiechu na wygłaszane przez Andrzeja Poniedzielskiego spokojnym i cichym głosem teksty satyryczne jego autorstwa.  Poruszane były w nich różne tematy od tych codziennych jak małżeństwo, relacje damsko – męskie, syndrom dnia wczorajszego po poważniejsze np. patriotyzm czy ojczyzna.

Nie zabrakło także występu wokalnego, w którym artysta uwodził widownię swoim spokojem i melodyjnym głosem. Pieśniarz rozpoczął go od utworu „Kołysanka”. Wśród wykonanych piosenek była także m.in. interpretacja pieśni Leonarda Cohena „Dance me to the End of Love” oraz pastisz  “Bésame mucho” czyli „Bezą-mnie, bezą-mnie kuszą”.

Na koniec zacytujemy kilka prawd życiowych według poety zaczerpniętych z jego recitalu:

-„Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmieni”.

-„Smutek to jest radość inaczej. Smutek to stan gotowości organizmu do przyjęcia dowolnej radości”

-„Życie tytła bardzo”

Podczas tej inauguracji A. Poniedzielski na pewno nie rozczarował miłośników swojego talentu co okazała mu publiczność brawami na stojąco. 4 lipca tego roku artysta skończył 60 lat życzymy mu więc ze swej strony jeszcze wielu lat weny twórczej na takim samym poziomie jak do tej pory.

Tekst i zdjęcia: Marzena Matuszka

2 komentarze

Nie wiecie co oznaczają te napisy a mieszkacie w Ostródzie? Wstyd! Macie w mieście wielkiego artystę(nie mówię tu o malowaniu) który jest mało znany. TDW- Tylko Dla Wtajemniczonych / CMAZ- Cel Marzenia Atak Życie.

Oczywiście, że wiemy. Jednak nie zawsze musimy podawać wszystko jak na patelni. Czasem chcemy, by czytelnicy wykazali się odrobiną kreatywności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.