DZIEŃ DZIECKA W MORĄGU

Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca w morąskim parku miejskim odbył się festyn. Impreza rozpoczęła się od otwarcia i startu rodzinnego biegu i rajdu rowerowego. Każdy uczestnik rajdu otrzymał prezent w postaci kamizelki odblaskowej. 43 cyklistów miało do pokonania dystans wzdłuż jeziora „Narie”. Organizatorami IX rajdu rowerowego byli: Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin oraz Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk”. Sponsorem rajdu był Burmistrz Morąga oraz Agencja Sportowo-Reklamowa „Gratka”.

W parku miejskim miał miejsce bieg rodzinny, którego organizatorem było Morąskie Stowarzyszenie Biegowe „Finisz Morąg”. Bieg rozpoczął się od rozgrzewki na scenie, którą poprowadził Tomasz Orłowski. Każda osoba, która pokonała dystans została uhonorowana medalem. Na scenie dzieci i młodzież prezentowała swoje talenty. Przy akompaniamencie keyboardu śpiewała Wiktoria Brzezińska z koła wokalnego MDK. Odbył się również pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wykonaniu instruktorów z oddziału rejonowego PCK w Morągu. Ratownicy poinstruowali wszystkich jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, jak zachować zimną krew w sytuacjach zagrożenia życia.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały dzieci z Przedszkola nr 2 i nr  6 „Pod Zielonym Parasolem”. Dzieci przedstawiły swoje talenty wokalne i taneczne. Kunszt i wirtuozerię taneczną podziwiano podczas występów grupy „Butterfly” oraz par tanecznych ze Szkoły Tańca „U Mirka”. Pary wystąpiły w 2 grupach wiekowych: 12-13 i powyżej 15 lat.

W roku 2017 Dni Rodziny obchodzono pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”. Taki był również tytuł konkursu plastycznego, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Morąski Dom Kultury. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży miasta i gminy Morąg. Konkurs miał na celu ukazanie pozytywnych relacji w rodzinie, zachęcał do rozwijania warsztatu twórczego. Prace przedstawiały więzy rodzinne, miłość rodzica do dziecka i dziecka do rodzica, poczucie bezpieczeństwa dziecka w rodzinie, radość z posiadania kochającej się rodziny.

Prace oceniło Jury w składzie: pani Dorota Przetacka (przewodnicząca), pani Halina Maryniowska (członek) oraz pani Iwona Madej (członek). Łącznie do MDK wpłynęło 61 prac, w tym: przedszkolaki (5 prac), klasy I-III (49 prac), klasy IV-VI (7 prac).

W grupie przedszkolnej: III miejsce zajęła Marcelina Tomkowiak z Przedszkola nr 2,  II miejsce otrzymał Antoś Brynda z Klubu Wojskowego, I miejsce zajęła Patrycja Zegadło z Klubu Wojskowego. W kategorii wiekowej (klasy I-III): wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Świderska ze Szkoły Podstawowej nr 2, Alicja Niemanowska z Morąskiego Domu Kultury, Lena Powierża ze Szkoły Podstawowej nr 4, Malwina Dąbkowska z Morąskiego Domu Kultury, Julia Marszałkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2, Julia Pawlak z Morąskiego Domu Kultury. III miejsce otrzymała Zuzia Bąk z Klubu Wojskowego, II miejsce zajęła Kinga Koźlakiewicz z Morąskiego Domu Kultury, I miejsce: Amelka Słowik ze Szkoły Podstawowej nr 4. W kategorii wiekowej (klasy IV-VI): wyróżnienie otrzymała Oliwia Terpińska z Morąskiego Domu Kultury, II miejsce: Karolina Terpińska z Morąskiego Domu Kultury, I miejsce ex aequo zajęły: Gabrysia Rowicka z Klubu Wojskowego oraz Malwina Możejko z Morąskiego Domu Kultury.

Po wręczeniu nagród odbył się spektakl baletowy „Alicja w krainie czarów”. Widowisko baletowo – akrobatyczne przedstawiły dziewczynki z sekcji gimnastyki artystycznej MDK. Spektakl opowiadał o przygodach małej dziewczynki, która podążając za białym królikiem trafia do pełnej dziwów krainy baśni, czarów, niesamowitych zdarzeń, do świata dziecięcej wyobraźni. Reżyserem spektaklu jest pani Elżbieta Bojarczuk.

Po spektaklu kunszt wokalny zaprezentowała Viktoria Lewanowicz z koła wokalnego MDK, która zaśpiewała piosenkę „A ja wolę moją mamę” – tematycznie związaną ze świętem.

Każdy uczestnik imprezy otrzymał cukierkowy poczęstunek ufundowany przez sklep Intermarchè w Morągu. Na zakończenie wystąpili barwni i energetyczni artyści z cyrku „Holidey”. Program był pełen atrakcji tj. pokazy z króliczkami, prezentacja iluzji, konkursy, fakir show.

Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były konkursy na scenie, pokaz motocykli z Bractwa „Pocisk i przyjaciele”, pokaz samochodu policyjnego, turnieje szachowe i warcabowe, układanie budowli z klocków, dmuchańce, przejażdżki kucykami i bryczką, stoiska z zabawkami, balonami, watą cukrową i popcornem.

Duża atrakcją było również stoisko Lokalnej Organizacji Turystycznej, przy którym dzieci mogły wybijać morąską monetę oraz uczestniczyć w konkursach. Wieczorem w godzinach 20:00-24:00 dzieci i młodzież udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej aby uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji “Noc Bibliotek”. W tym roku akcja została zorganizowana  pod hasłem „Czytanie Porusza”.

Organizatorem imprezy był Burmistrz Morąga oraz Morąski Dom Kultury.

Współorganizatorami byli: Miejska Biblioteka Publiczna, Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk”, ZHP Komenda Hufca w Morągu, Bractwo Motocyklowe „Pocisk i Przyjaciele”, Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Morąskie Stowarzyszenie Biegowe „Finisz Morąg”, Lokalna Organizacja Turystyczna, Pełnomocnik Burmistrza d.s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Morąski Dom Kultury serdecznie dziękuje sponsorom Festynu z okazji Dnia Dziecka. Wkład w imprezę wnieśli: Świat Dziecka „Smyk”, Księgarnia „Wiedza”, Hurtownia „Adach”, P.H.U „Marketing”, Sklep Intermarchè, Firma Produkcyjno-Handlowa „Lodziarnia” – Stefan Barnik, Środowiskowy Dom Samopomocy.

Źródło” MDK Morąg

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.