FESTYN RODZINNY – SPÓLDZIELNI MIESZKANIOWEJ “JEDNOŚĆ” W OSTRÓDZIE

W dniu 15 czerwca 2019 roku na placu zielonym przed Osiedlowym Domem Kultury “Jedność” odbył się festyn Rodzinny, którego organizatorem była Spółdzielnia Mieszkaniowa “Jedność” w Ostródzie.

Organizacja Festynu to już tradycja SM “Jedność”. Od 10 lat organizowana jest zabawa dla dzieci i rodziców. W tym roku, po raz pierwszy w historii do organizacji włączyły się władze miasta. Gmina Miejska Ostróda została oficjalnym Patronem Honorowym imprezy. Gościem specjalnym był Pan Burmistrz Miasta Ostróda – Zbigniew Michalak, który dokonał oficjalnego otwarcia festynu.

Na gości festynu czekały stoiska: darmowa wata cukrowa i popcorn, darmowa kawa, herbata i woda, trampolina, dmuchaniec, fotobudka, kącik malucha, kącik plastyczny z kolorowankami i malowaniem figurek z gipsu, kącik z szachami, malowanie twarzy, stoisko ostródzkiej policji, gdzie każdy mógł zobaczyć radiowóz od środka i zapoznać się ze sprzętem policji, oraz konkursy z nagrodami prowadzone przez animatorów z firmy Mus Art.

Na głodnych czekała darmowa zupa i chleb ze smalcem przygotowanych przez firmę Stołówka Mazurska. O godzinie 14:00 przyjechali motocykliści ze Stowarzyszenia Hell Boys i AKM Drwęca. Dzieciaki miały kolejną atrakcję – mogły przyjrzeć się motocyklom, zrobić sobie na nich zdjęcia, porozmawiać o tych maszynach z ich właścicielami. Hell Boys oraz AKM Drwęca także przygotowały niespodziankę dla najmłodszych. Zorganizowali konkurs na najładniej narysowany motocykl. Laureaci konkursu otrzymali drobne upominki.

Niespodzianką podczas festynu był także występ wolontariusza Rafała Kot, uczestnika programu tanecznego You Can Dance, który zaprezentował choreografię do utworu M.Jackosona “Thriller”. Dodatkową atrakcją dla dzieci był występ kolejnych wolontariuszy tworzących Teatr Stolikowy Spółdzielni Mieszkaniowej “Jedność”. Grupa przedstawiła bajkę “Kot w butach”. Talent, przebrania i doskonała gra aktorska bardzo spodobała się dzieciom.

Tradycją Festynu SM “Jedność” było losowanie nagród dla dzieci. 

Co roku organizatora wspierają: Metrona Polska – lider na polskim rynku w opomiarowaniu mediów w budynkach wielorodzinnych oraz rozliczaniu kosztów ciepła i wody, Wodmiar – lider w sprzedaży wodomierzy, ciepłomierzy, kotłów i pomp ciepła, Bank PKO SA, Negocjator Agent Ubezpieczeniowy – dom brokerski, Świat Atrakcji – Pani Monika Godlewska.

Warto dodać, że na festyn zaproszeni byli nie tylko mieszkańcy bloków spółdzielczych, lecz wszyscy mieszkańcy miasta.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.