GMINNY KONKURS RĘKODZIEŁA OBRZĘDOWOŚĆ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ROZSTRZYGNIĘTY

Znamy już wyniki konkursu rękodzieła “Obrzędowość Świąt Wielkanocnych”.

Komisja konkursowa oceniła prace uczestników gminnego konkursu „Obrzędowość Świąt Wielkanocnych ” zorganizowanego przez Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się 26  kwietnia 2017r. o godz. 11:00 w Świetlicy Wiejskiej w Durągu.

Wyniki konkursu:

KOMPOZYCJA WIELKANOCNA

I miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Tardzie

II miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie

III miejsce Barbara Sznytka

PISANKI, KRASZANKI

I miejsce Wiktoria Spychała – kl. I Gimnazjum w Durągu

II miejsce Urszula Teliczan – Szkoła Podstawowa Brzydowo

III miejsce Oliwia Gera – kl. VI Szkoła Podstawowa Brzydowo

III miejsce Grzegorz Grochalski – kl. VI Szkoła Podstawowa  Brzydowo

Wyróżnienia

Karolina Elwartowska – kl.III Gimnazjum Zespół Szkół Pietrzwałd,

Nikola Filipowiak – kl „0” Szkoła Podstawowa Brzydowo,

Dominika Obrębska – kl III Szkoła Podstawowa Szyldak,

Zuzanna Nowak – kl.VI Szkoła Podstawowa Brzydowo

Oliwia Falęcka – kl. VI Szkoła Podstawowa Brzydowo

Urszula Czacharowska – Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda

Anna Piłat – Biblioteka Pietrzwałd

Kinga Kowalska – kl.IV Niepubliczny Zespół Szkolno Przedszkolny w Idzbarku

Zofia Sontowska – 6 lat Zespół Szkół Lipowo

Zofia Garbacka lat 7 – Zespół Szkół Lipowo

Beata Mądrzyńska – Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja”w Ostródzie

Mariusz Skinder – Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja”w Ostródzie

Paweł Rasztemborski – kl III Szkoła Podstawowa Szyldak

Adam Słupski – kl. III Szkoła Podstawowa Szyldak

Klaudia Pijanowska – kl V Szkoła Podstawowa Szyldak

Wanessa Szytnio – kl III Szkoła Podstawowa Stare Jabłonki

PALMY WIELKANOCNE

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Pietrzwałdzie

II miejsce – K. Sadowska ,  D. Markowska, J. Burdach,  A. Markowska, E.  Borucka, K. Nowakowska Zespół Szkół  Pietrzwałd

III miejsce – Hanna Najdowska Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie

Wyróżnienia:

Paulina Iwańska – Gimnazjum im. Ks. J. Twardowskiego w Ostródzie

Kaja Nawotczyńska – kl IV Szkoła Podstawowa Szyldak

Julia Jelonek – kl. IV Szkoła Podstawowa Szyldak

Kasjana Kogut – kl. IV Szkoła Podstawowa Szyldak,

Dominik Wiszniewski – kl. I Zespół Szkół Pietrzwałd

Ewa Kobylska – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie

Grażyna Liberadzka – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie

STROIKI ŚWIĄTECZNE

I miejsce – Ewa Lisek Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Ostródzie

II miejsce – Dorota Wastag , Paulina Makrucka kl V Zespół Szkół Samborowo

III miejsce – Wanda Szcześniak, Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” w Ostródzie

Wyróżnienia:

Marta Banasik Samborowo

Kacper Jurewicz z mamą – kl. II Szkoła Podstawowa Stare Jabłonki

Grupa Skrzaty – Szkoła Podstawowa Brzydowo

Genowefa Hening – Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostródzie

Julia Kliniewska – kl II Szkoła Podstawowa Stare Jabłonki

Zuzanna Bąk z mamą – Przedszkole Samorządowe w Pietrzwałdzie

Paulina Falęcka – kl IV-VI Zespół Szkół Lipowo

Hanna Nowacka – kl. I Gimnazjum w Durągu

Daria Rydel – kl. V Szkoła Podstawowa Brzydowo

Klaudia Tymarkiewicz z mamą – Przedszkole Pietrzwałd

Beata Mądrzyńska – Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Ostródzie

Mariusz Skinder – Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Ostródzie

 OZDOBY WNĘTRZA

I miejsce – Paulina Elwartowska Zespół Szkół Pietrzwałd

II miejsce – Świetlica Zespół Szkół w Samborowie

III miejsce – Kalina Pawszyk kl. V Zespół Szkół Pietrzwałd

Wyróżnienia:

Paulina, Karolina Elwartowskie – Zespół Szkół Pietrzwałd,

Kacper Szałwatkowski z mamą – Biblioteka Pietrzwałd

Marta Sieracka Pietrzwałd

Grupa 4,5-latków – Szkoła Podstawowa Brzydowo

 RZEŹBY W DREWNIE

I miejsce – Józef Markowski Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda

II miejsce – Zuzanna Nogalska z tatą kl. II Szkoła Podstawowa Brzydowo

III miejsce – Józef Brzezik Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” w Ostródzie

Wyróżnienia:

Tomasz Kołątaj – Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” w Ostródzie

Zdzisław Cieszyński – Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda

ZAJĄCE, BARANY, KURCZAKI WIELKANOCNE

I miejsce Nikola Nawotczyńska , Klaudia Baturo – kl. VI Szkoła Podstawowa Szyldak

II miejsce Maja Jackiewicz z Babcią – kl. III Stare Jabłonki

III miejsce Zofia Banacka z mamą – Przedszkole Samorządowe w Pietrzwałdzie

Wyróżnienia:

Helenka Polewiak lat 5 z mamą

Szymon Wiśniewski z mamą – Biblioteka Pietrzwałd

Emilia Niedzielska z mamą – Przedszkole Pietrzwałd

Julia Tafel z mamą – Biblioteka Pietrzwałd

Wiktoria Szajdek – kl. IV Zespół Szkół Pietrzwałd

Wiktoria Gemska – kl. III Zespół Szkół Pietrzwałd

Julia Frydrych – kl. IV – VI Zespół Szkół Lipowo

Franciszek Wiszniewski lat 6 z mamą – Przedszkole Pietrzwałd

Franciszek Freigin – kl. I Szkoła Podstawowa Szyldak

Karolina Makowska z mamą – kl. IV Zespół Szkół Samborowo

Ola Kogut – oddział przedszkolny Szkoła Podstawowa Szyldak

Laura Żyłka – kl. I Szkoła Podstawowa Szyldak

Julia Kosek – kl. IV Zespół Szkół Pietrzwałd

Bożena Czerwińska –  Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Ostródzie

Justyna Mirosław – Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Ostródzie

Wiktoria Pińska – kl. II Szkoła Podstawowa Szyldak

Andrzej Trzciński – Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda

Andrzej Pinkall – Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda

Mikołaj Kruszewski- kl. VI Szkoła Podstawowa Szyldak

Paweł Skolmowski z mamą – Przedszkole Pietrzwałd

Zdzisław Cieszyński – Środowiskowy Dom Wygoda

Źródło: Gmina Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.