KULT WYSTĄPI W ELBLĄGU

Z dumą i radością informujemy, że po 8 latach przerwy zespół KULT ponownie zagra w województwie warmińsko-mazurskim w ramach swojej nomen omen kultowej Trasy Pomarańczowej. Tym razem jednak 21 października grupa przyjeżdża do Elbląga. Zespół przywiezie ze sobą najlepszy sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy, a także niesamowitą oprawę wizualną.

Okazja do zobaczenia zespołu jest szczególna, gdyż w tym roku przypada 40 lecie działalności grupy. Od 1982 roku zespół budował swój status i popularność. Począwszy od pierwszych koncertów w klubach studenckich w latach 80 do największych sal koncertowych w XXI wieku. Zaangażowane społecznie teksty Kazika Staszewskiego wielokrotnie wzbudzały kontrowersje i dyskusje medialne, ale nieustająca od wielu lat popularność KULTU opiera się również na świetnej muzyce. Odpowiada za nią 10 osobowy skład zespołu zawierający pełną sekcję dętą.

Nie sposób zmieścić na jednej czy dwóch płytach zestaw najlepszych przebojów Kultu i być może dlatego taka płyta się nie pojawiła. Dlatego warto uczestniczyć w trzygodzinnej celebracji tych utworów na koncercie z takimi utworami jak „Polska”, „Baranek”, „Krew Boga”, „Prosto”, „Po co wolność”, „Gdy nie ma dzieci”, „Hey czy nie wiecie” i wieloma innymi.

Ostatni raz w naszym mieście KULT był 20 lat temu. A gdy występował w ramach trasy Czarne Słońca w 1992 jeden z członków zespołu został nawet aresztowany, co muzycy wspominają w książkach o historii grupy! Zapraszamy do Hali Sportowo Widowiskowej MOSiR w Elblągu, gdyż nie wiadomo kiedy znów pojawi się taka okazja!

Koncert odbędzie się w ramach nowego cyklu imprez zatytułowanych GITERNA.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.