KONCERT ”ŁYDKI GRUBASA” W OSTRÓDZKIM AMFITEATRZE PRZERWANY

W sobotę w ostródzkim amfiteatrze odbył się koncert online, bez widowni, która mogła oglądać jego transmisję tylko na kanale zespołu na Youtube. Ta forma ograniczenia kontaktu okazała się być niewystarczająca. Zainterweniowała policja.

Poniżej komentarz zespołu:

Koncert miał być dużo dłuższy i obfitujący w szerszą interakcję, natomiast czynniki zewnętrzne nie pozwoliły nam do końca wykonać wszystkiego – napisał zespól w swoim oświadczeniu. – Po prostu przyjechała Policja i zrobiła porządek. Nadawaliśmy z obiektu publicznego, który, okazało się minutę po rozpoczęciu transmisji, z racji stanu epidemicznego powinien być bezwzględnie zamknięty. Panowie Policjanci byli przemili, i tak pozwolili nam na bardzo dużo, skończyło się na spisaniu po koncercie wszystkich obecnych.
Mamy wielką nadzieję, że ofiarą nie będzie zarządzający obiektem, który wykonując swoją misję szerzenia kultury, pozwolił nam użyczyć pomieszczenia.

Wychodzi na to, że w kwestii zamknięcia obiektów kulturalnych w Polsce nie ma półśrodków. Nie można ich używać nawet grając koncerty online.


1 comments

Skoro chłopaki z zespołu napisali, że nikt z organizatorów wydarzenia nie maczał palców w jego odwoływaniu (co zresztą wydaje się być logiczne) to kto? Mam przeczucie, że władza znów uderza niektórym do głowy i miota naszym jestestwem mówiąc nam co można a co nie na podstawie ich własnych widzimisie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.