MAJA KUTRYB-WÓJCIK I JEJ GALAKTYKA MYŚLI

12 stycznia w Bibliotece Multimedialnej Powiatu Ostródzkiego “Przystań z kulturą” odbył się wieczór poezji Mai Kutryb-Wójcik.

Pasja pisania zaczęła się u niej w wieku szkolnym, ale żaden z utworów z tamtych lat nie przetrwał próby czasu. Od paru lat zaczęła przechowywać swoje utwory na przeróżnych nośnikach. Kolejnym krokiem była chęć zebrania wierszy w tomiku. Ku jej zaskoczeniu to się udało. „Galaktyka Myśli” – to debiutancki zbiór krótkich poetyckich form z ostatnich kilku lat.
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją wierszy w interpretacji Danuty Jendrzejewskiej i Anny Rutkiewicz z Grupy Literackiej “Między Słowami”, w oprawie muzycznej w wykonaniu Sofii Mykhailiuk, a następnie posłuchaliśmy rozmowy z Autorką przeprowadzonej przez Elżbietę Jakubiak. Na zakończenie wieczoru uczestnicy otrzymali tomik wierszy (niestety, nie dla wszystkich tomików starczyło), ustawiła się długa kolejka po dedykację i chwilę rozmowy z Panią Mają, był też czas na rozmowy kuluarowe przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku.
Wydarzenie koordynowała Anna Głowińska.
Maja Kutryb urodziła się w Ostródzie w 1976 roku, z wykształcenia jest pielęgniarką i terapeutą zajęciowym z kwalifikacjami pedagogicznymi. Ma również ukończone studia podyplomowe z marketingu i zrządzania oraz bankowości i finansów. Pracuje w Szpitalu w Ostródzie i w Przedszkolu i Żłobku “Mam talent”. W 2022 roku została laureatką plebiscytu Hipokrates 2022.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.