‘MIKOŁAJKOWE SKARBY UKRYTE W LESIE”

Koło Gospodyń Wiejskich w Wielkim Dworze SUPER BABKI realizuje projekt pn. “Mikołajkowe skarby ukryte w lesie” w partnerstwie z Lasami Państwowymi, w celu upowszechnienia zdrowej żywności i innych darów pochodzących z lasu. Do współpracy w organizacji wydarzenia dołączyło się także Nadleśnictwo Dobrocin oraz Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie.

Projekt polega na promocji darów lasu oraz promocji żywności pochodzącej z lasu, która jest najbardziej wartościowa i naturalna, bez sztucznych przetworzonych składników. Atutem naszego regionu, kraju są piękne lasy i różnorodne formy korzystania z bogactwa, które nam oferują. Dlatego nasza organizacja zdecydowała przedstawić dary lasu w formie plastycznej oraz w formie kulinarnej.
Część plastyczna miała miejsce w niedzielę, dnia 27.11 br. w świetlicy wiejskiej w Wielkim Dworze, gdzie odbyły się świąteczne warsztaty rękodzielnicze z naturalnych surowców pochodzących głównie z lasu. Uczestnicy warsztatów chętnie wzięli udział, dzięki temu powstały piękne i oryginalne ozdoby m.in. zawieszki na choinkę z masy porcelanowej, muchomory z kartonu malowane farbami, drewniane bombki zdobione metodą decoupage oraz wianki z żywych iglaków.
Kolejna część realizacji projektu będzie miała miejsce w sobotę 3 grudnia, gdzie przygotowane zostało wiele atrakcji dla mieszkańców. Tego dnia odbędzie się kulinarna część promocji lasów, gdzie będą wystawione do degustacji wyroby gospodyń z Wielkiego Dworu z darów lasu. Przy okazji odbędą się warsztaty przyrodnicze poprowadzone przez instruktora z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Zostanie także, rozstrzygnięty konkurs na prace plastyczne techniką dowolną ogłoszony przez KGW pod tytułem “Las oczami dziecka”. Nie zabraknie także upominków i tańców z Mikołajem.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.