MIŁAKOWSKI DOM KULTURY OTWIERA SIĘ NA MŁODZIEŻ

MDK Miłakowo otwiera się na młodzież.

Już 1 lipca Miłakowski Dom Kultury odda scenę młodym twórcom i odbiorcom podczas Milwaukee Hip Hop Youth Fest. Na scenie zagoszczą zupełnie początkujący wykonawcy oraz tacy, którzy mają muzyczne doświadczenie na swoim koncie. Skąd pomysł?

 

„Szukaliśmy sposobu na przyciągnięcie młodzieży do naszego MDK i na wyciągniecie ich sprzed komputerów i komunikatorów do realu. Pomyśleliśmy, że może tym czynnikiem, dzięki któremu do nich dotrzemy może być muzyka. I kiedy sięgnęliśmy do zasobów sieci okazało się, że jest całkiem liczna grupa tworząca muzykę. I jeszcze większa grupa odbiorców. Dominuje kultura hip hop, muzyka rap, i to jest środek wyrazu młodego pokolenia. Dla nas całkowicie nowy świat. Jednak ta aktywność głównie odbywa się w sieci. Udało nam się nawiązać kontakt z młodymi wykonawcami z Morąga, Ostródy i okolic. Zaproponowaliśmy im występ na żywo, a oni się zgodzili. I tak powstał pomysł na przegląd muzyki. Nie konkurs. Nie chcemy oceniać, ale dać przestrzeń i możliwości do wyrażania siebie. Dużo przykrych słów pada pod adresem „dzisiejszej młodzieży”. Nie oceniamy. Chcemy zrozumieć, zobaczyć świat ich oczami, dlatego wychodzimy z taką inicjatywą. Jeśli pierwsza edycja się uda, będziemy myśleć o kolejnych. Może na większą skalę? Pomysł na nazwę imprezy wziął się stąd, że kiedyś na niewielkie Miłakowo przewrotnie mówiło się Milwaukee. Pomyśleliśmy, że to może być dobra nazwa dla tego typu wydarzenia” – mówi Katarzyna Królak, zarządzająca Miłakowskim Domem Kultury.

Jak zapewniają organizatorzy będzie głośno, gorąco, tłusto od beatów i basów.

To pierwsze tego typu wydarzenie w tej części Polski, a mamy nadzieję, że nie ostatnie.

Zaglądajcie na stronę www.facebook.com/mdkmilakowo gdzie na bieżąco będą ukazywać się informacje o wykonawcach i kolejnych wydarzeniach.

Impreza odbywa się w ramach Dni Miłakowa 1-2 lipca 2022.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.