MORĄG. DZIEŃ MISIA W BIBLIOTECE

Już po raz siódmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Oddział dla dzieci MBP został specjalnie na tą okazję przystrojony pracami, wykonanymi przez dzieci na misiowy konkurs. Na licznie przybyłe pociechy ze swoimi misiami czekały konkursy i zagadki z misiem w tle, słodkie misiowe ciasteczka oraz projekcja filmowa (oczywiście z misiem w roli głównej). Wszystko za sprawą Ewy Kośnik-Dąbkowskiej oraz Iwony Madej-organizatorek obchodów misiowego święta.

Garść misiowych faktów

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.”-miastodzieci.pl
Przemysław Kubiak

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.