ORF: ZNAMY JUŻ PIERWSZYCH ZAGRANICZNYCH ARTYSTÓW

Ostróda Reggae Festival odbędzie się w Ostródzie w dniach 11-14 lipca 2019.

To już 19 edycja największego święta karaibskich wibracji w Polsce. Impreza zbudowała sobie globalną markę i przyciąga międzynarodową, kolorową publiczność w każdym wieku.

Pierwszymi artystami ORF 2019 są Gentleman’s Dub Club, Samory I oraz Jahneration. 

 

GENTLEMAN’S DUB CLUB (UK)

Euforyczna podróż przez czas, przestrzeń i bas załogę z Leeds, po 6 latach znów w Ostródzie!

Gentleman’s Dub Club to dziewięcioosobowy zespół założony w Leeds na początku 2006 roku. Dzięki stylowi opartemu na reggae, dub, ska i roots, GDC dzięki super wysokiej energii wkroczyli na brytyjską scenę, grając na hucznych imprezach i festiwalach w całym kraju. Ich występy często kończą się szaleńczym młynem pod sceną, przypominającym imprezy ska z połowy lat 80-tych. Efekty na żywo i dubowy mix sprawiają, że dźwięk jest krystalicznie czysty, a ich dynamika na scenie zapewnia hipnotyzujące doświadczenie.

GDC supportowali m.in. Madness, Jerry’ego Dammersa (The Specials), Roots Manuva, The Streets, The Wailers, Zion Train, Foreign Beggars Live Band i innych. Pojawili się na Glastonbury, Latitude Festival, Outlook Festival, Secret Garden Party, Summerjam. W 2017 roku wydali uznany album z The Nextmen, “Pound for Pound”, z udziałem Joe Dukie (Fat Freddy’s Drop), Chali 2na (Jurassic 5), Kiko Bun i Hollie Cook. Teraz Gentleman’s Dub Club powraca z piątym, gorącym albumem “Lost in Space”. Prawdziwi koneserzy łączenia wpływów gatunków takich jak dub, reggae, ska, kultura basowa, jazz i wszystko pomiędzy, tym razem przyjęli futurystyczny ton, kontynuując misję odkrycia ostatecznego basu. Album promują pierwsze single, “Stardust” i “Turning Back” z Million Stylez, a album zostanie wydany w styczniu 2019 roku przez Easy Star Records.

“Gwiezdny pył przelatuje przez mój krwioobieg / chcę się unieść”. Czy chcesz sięgnąć wyżej? Oczywiście jest to możliwe z Gentleman’s Dub Club!

Red Stage, 12.07.2019

Stardust

SAMORY I (Jamajka)

Ożywcza, pełna ducha i odurzająca to tylko kilka słów opisujących muzykę tego młodego i prężnego jamajskiego artysty reggae, jednego z największych odkryć jamajskiej muzyki ostatnich lat.

Samory I obecny jest na lokalnej scenie reggae od 2015 roku zdobywając uznanie jako “Break-through Artist of the Year”. Jego pierwszym międzynarodowym wydawnictwem był singiel “Sceptre” wyprodukowany przez Russa Disciple z Wielkiej Brytanii. Rok później świat usłyszał go z niemieckimi producentami Silly Walks w “I am Gad”. Ponadto “Take me Oh Jah” i “African Daughter” były przebojami na międzynarodowe radiowych falach.

Przełomowym momentem w jego karierze była praca z uznanym jamajskim producentem Rory Stonelove. “Daje nam spojrzenie oczami młodzieży z getta we współczesnych czasach” – skomentował Rory na początku tego nowego rozdziału. Ich pierwszy singiel, “Rasta Nuh Gangsta” (2017), stał się natychmiastowym hitem (prawie 4 miliony odsłon!) i jest prawdziwym manifestem przeciwko brutalnym postawom gangsterów. Debiutancki album “Black Gold” został wydany przez wytwórnię Black Dub w 2017 roku. Wśród wielu znakomitych piosenek znajduje się tam także wyjątkowy cover “Is it Because I’m Black” Syla Johnsona – arcydzieło historii muzycznej walki o rasową równość.

Reggaeville.com skomentował album: “Płyta reggae w najbardziej elementarnej formie gatunku. Bez łatwych tematów piaszczystej plaży i słońca, bez błyskotliwych nalotów na popowe rynki. Ciężkie, boleśnie szczere korzenie, które Samory przemienia się w prawdziwy memoriał historii, z której narodziło się reggae – muzyki cierpienia.”

Po światowym sukcesie płyty Samory’ego można było zobaczyć latem 2018 na najważniejszych europejskich festiwalach takich jak Reggae Sun Ska, Rototom Sunsplash czy Boomtown.

“Call on Jah” na rytmie nagranym w Hiszpanii przez muzyków Najavibes i zmiksowanym przez Roberto Sáncheza oraz “Feeling” z powracającym za mikser Rory Stonelove, to jego najnowsze produkcje.

Po raz pierwszy w Polsce, Samory I wraz ze swoim zespołem The Black Heart.

Red Stage, 14.07.2019

Rasta Nuh Gangsta

JAHNERATION (Francja)

Różnorodność, jedność i dzielenie się muzyką są ich głównymi sloganami. Mają zastosowanie zarówno w tekstach, jak i sposobie ich pracy. Wyjątkowy reggae / hiphopowy duet paryskich wokalistów i towarzysząca im grupa zdecydowani są promować swoje przesłanie na całym świecie. Po raz pierwszy zrobią to w Polsce.

Theo & Ogach założyli Jahneration w 2009 roku. Ich kariera rozpoczęła się od sukcesu wydanych w 2011 roku pierwszych singli “Me Nah Fed up” z Naâmanem i “The Answer”. Na początku 2013 roku duet wydał pierwszą wyprodukowaną przez siebie epkę „The Foreword”. W 2015 roku Jahneration połączyli siły z wytwórnią Ovastand. Wtedy narodził się pełny skład zespołu live, który można było zobaczyć na trasie we Francji i w… Indiach. Jahneration oferuje swój autorski i niezwykle skuteczny muzyczny wszechświat. Przekonują do siebie tłumy chwytliwymi melodiami i pozytywnie motywującymi tekstami – głównymi składnikami tego paryskiego dźwiękowego koktajlu. W 2017 roku wydali swój pierwszy album z udziałem Deana Frasera, Naâmana, Meta Dia i DJ Nix’on, kończący się remiksem Ondubground. Wystąpili w roli supportu Dub Inc na wyprzedanym koncercie w słynnym paryskim Zenith. Ich koncert został zarejestrowany i wyemitowany przez Arte TV. Październik 2018 przyniósł drugi album „Mic Sessions Vol.1″. Koncepcją płyty jest udział gościnnych wokalistów w każdej z piosenek. Usłyszysz tam Dub Inc, Naâmana, Derajah, Yanissa Odua, Volodia i wiele innych. Album promowany jest serią „street videos” – ulicznych występów przed mikrofonem. Statystyki pokazują miliony odsłon.

Red Stage, 13.07.2019

Control Your Tempa feat. Naâman

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.