OSTRÓDA: MARSZ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH (FOTO + VIDEO)

Dziś (tj. 04.03.2018) odbyła się uroczystość związana z upamiętnieniem Żołnierzy Niezłomnych.

Po raz trzeci w Ostródzie odbył się Marsz Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Uroczystość poprzedzona była mszą świętą w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

III Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostródzie organizujemy w związku ze zbliżającym się dorocznym Dniem Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Zamierzamy uczcić pamięć Oficerów i Żołnierzy AK, NSZ, WiN i innych formacji, którzy po wojnie zbrojnie sprzeciwili się sowieckiemu zaborcy odbierającemu nam suwerenność, wschodnie tereny Polski i budującemu wasalne, podporządkowane sobie państwo komunistyczne, czyli PRL – dodaje Małgorzata Joniec, Prezes Stowarzyszenia „Niezależni Ostródzianie”

Po mszy świętej, przy Pomniku Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, został odśpiewany Hymn Narodowy i odczytany Apel Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy Marszu przeszli ulicami Stefana Czarnieckiego, Jana Stapińskiego, Kazimierza Pułaskiego, Placu Tysiąclecia, Zamkową i Adama Mickiewicza do zamku, gdzie odbyła się część historyczno-artystyczna III Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostródzie. Podczas uroczystości na zamku nastąpiło rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego i literackiego, którego tematyka była związana z III Marszem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Organizatorami uroczystości byli: Stowarzyszenie „Niezależni Ostródzianie”, Burmistrz Miasta Ostróda, Centrum Kultury
w Ostródzie, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie

Red.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.