RAJD – 70 IDEAŁÓW HUFCA MORĄG

W  dniu wczorajszym rozpoczął się trzydniowy rajd harcerski pod hasłem „70 Ideałów Hufca Morąg”.

Komendantem rajdu została pwd. Jagoda Chudaś, zastępcą komendanta dh Dominik Jeffrey Rimaszauskas, oboźnym pwd. Sławomir Sękowski natomiast kwatermistrzem dh Ola Lubańska. Rajd ma na celu integrację harcerzy i instruktorów Hufca Morąg, propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz doskonalenie i poznawanie nowych technik harcerskich. Pierwszego dnia uczestnicy mieli do pokonania trasę z Morąga do Żabiego Rogu, wykonując po drodze różnorakie zadania, np.pokonanie przeszkody w formie strumyka, udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku, rozpalenie ogniska i upieczenie na nim podpłomyka czy wykonanie namiotu z pałatki wojskowej z własnoręcznie wykonanymi śledziami a także zbudowanie pryczy. Najmłodsi uczestnicy rajdu czyli Zuchy mieli zajęcia zorganizowane na miejscowej świetlicy.

Hufiec Morąg rozpoczyna rok harcerski niesamowitym rajdem, który jest powiązany z obchodami 70-cio lecia istenienia naszego hufca.Rajd będzie powiązany z historią hufca od jego powstania aż do dziś. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak wyglądało harcerstwo nawet 70 lat temu, zobaczyć zdjęcia, posłuchać wspomnień druhów działających w minionych latach, ale także podczas zadań na trasie trochę “poczuć” harcerstwo minionych lat. Podczas rajdu nie zabraknie również akcentów nowoczesności, jedną z form aktywności będzie gra oparta na kodach QR.
Na rajd zgłosiło się ponad 100 uczestników, 8 patroli na trasie harcerskie, oraz 3 na trasie zuchowej, to będzie zacięta rywalizacja, dzięki której uczestnicy poznają historię, hufca Morąg-jak nam powiedziała komendantka rajdu –pwd. Jagoda Chudaś.

Zobaczymy co przygotowali organizatorzy rajdu na dzisiejszy dzień. Z ciekawością będziemy obserwować zmagania uczestników.

Tesk/Foto: Przemysław Kubiak

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.