ROCZNE PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI BIBLIOTEKI POWIATU OSTRÓDZKIEGO

Początek każdego roku to czas podsumowań i rozliczeń ubiegłego. Również  Biblioteka Powiatu Ostródzkiego pokusiła się o takie zestawienie.

W 2020 roku podjęte zostały ważne decyzje dotyczące działalności Biblioteki – tradycyjne nośniki treści zastąpiły nośniki elektroniczne, użytkownikom zapewniono bezpłatny dostęp do e-booków w serwisach Legimi, IBUK Libra oraz Empik Go, zmieniła się też lokalizacja Biblioteki, która od stycznia 2021 roku mieści się w Centrum Użyteczności Publicznej.

Nowa lokalizacja pozwoliła na realizację bogatej oferty wydarzeń adresowanych do różnych grup.

Pandemia sprawiła, że działalność kulturalną rozpoczęliśmy dopiero w maju.

W ciągu tych ośmiu miesięcy odbyło się prawie osiemdziesiąt wydarzeń – spotkań autorskich, wystaw, wernisaży, odczytów, spektakli, koncertów, a uczestniczyło w nich blisko trzy tysiące osób.

Biblioteka wzięła udział w Narodowym Czytaniu, zrealizowała obchody Roku kardynała Stefana Wyszyńskiego i zorganizowała pierwszy Przegląd Artystyczny „Cztery Pory Roku”.

Biblioteka była partnerem podczas organizacji finału WOŚP w Ostródzie, Dni Gizewiusza, Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i projektu M14STO Sztuki.

Przy Bibliotece działają Dyskusyjne Kluby Książki, Teatr Stolikowy „To My”, Grupa Literacka „Między Słowami” i Koło Szachowe.

Biblioteka podjęła współpracę z instytucjami, organizacjami i twórcami, m.in. z Teatrem Rapsodycznym Dobra Wspólnego, Stowarzyszeniem M14STO, Centrum Kultury Prus Wschodnich w Ellingen, Oficyną Wydawniczą „Retman” w Dąbrównie. Przy bibliotece działa i wspiera jej działalność ARS et LIBER Stowarzyszenie Twórców Kultury i Przyjaciół Biblioteki w Ostródzie.

 

To był dobry rok. Cieszymy się, że tak chętnie nas Państwo odwiedzali, daje to nam dodatkową motywację do dalszych działań. Obiecujemy, że Was nie zawiedziemy również w roku bieżącym i przygotujemy odpowiednią ofertę kulturalną dla każdego – dodaje Artur Munje.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.