SPEKTAKL PT.” WÓDZ” ODEGRANY W OGÓLNIAKU

Uczniowie, rodzice, ale i każdy mieszkaniec Ostródy w czwartek i piątek miał okazję zobaczyć spektakl ”Wódz” przygotowany przez uczniów Liceum Ogólna Kształcącego z koła teatralnego i chóru szkolnego. Była to piękna żywa lekcja historii.

“Wódz” to widowisko ukazujące najważniejsze chwile w życiu i działalności Józefa Piłsudskiego odtwarzające istotne dla Polski i Józefa Piłsudskiego rozmowy, refleksje, rozterki, diagnozy tak samego Piłsudskiego, jak i bliskich mu osób. Niektóre z w. w. rozmów została odtworzona właśnie przez uczniów. Część faktów i przełomowych dni tak w życiu Polski, jak Józefa Piłsudskiego ukazana została poprzez odtworzenie na ekranach archiwalnych materiałów.

W widowisku zaprezentujemy także najpiękniejsze pieśni legionowe i patriotyczne.

Ideą przyświecającą autorowi scenariusza było ukazanie Józefa Piłsudskiego w najważniejszych momentach państwa polskiego i walki Piłsudskiego o niepodległość Polski z istotnymi przesłaniami i myślami ważnymi dla współczesnych Polaków. Autor spektaklu skupił się na walce Piłsudskiego o wolną Polskę, o jej kształt po odzyskaniu niepodległości.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli możliwości zapoznania się ze spektaklem Wódz przygotowanym przez naszą szkołę w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości zamieszczam nagrania:
część 1 :https://youtu.be/qqZdUz5aa88
część 2: https://youtu.be/a2hm9wdtbH8
część3: https://youtu.be/u8UsRZ57k_U

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.