TEATR ”PRZEBUDZENI” DALEJ NA DRODZE SUKCESÓW

eatr Przebudzeni, działający w Ostródzie przy kole PSONI, ma na swoim koncie kolejne sukcesy. Spektakl pt. „Szatnia” ponownie zachwyca!

Sztuka, poprzez obraną konwencję, prostotę, głębokie przesłanie, a przede wszystkim poprzez niezwykły autentyzm bijący od aktorów, zgarnia kolejne nagrody i wyróżnienia…

Przebudzeni odwiedzili niedawno Gołdap, gdzie mogli zaprezentować się podczas przeglądu teatralnego osób niepełnosprawnych, działających

Szatnia.

przy placówkach WTZ. Wśród 10 prezentacji pozostali bezkonkurencyjni, a ich spektakl przez swoją, jak stwierdzono, „awangardowość” zajął 1 miejsce.

Z okazji 3. Lubawskiego Maratonu Teatralnego wystąpili również na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie. Zespół ma w tym mieście swoich fanów – zaprzyjaźnioną grupę teatralną Ło/Men, która zaprosiła i bardzo liczyła na „Przebudzonych”. Ostródzcy aktorzy swoim spektaklem wzbogacili „maratonowy” wieczór, pozostawiając po sobie moc wrażeń, refleksji i uśmiechu.

W miniony weekend tj. 20 – 22 X 2017 „Szatnia” Przebudzonych zaistniała na scenie kameralnej Teatru Wybrzeże w Gdańsku podczas prestiżowego XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji „WINDOWISKO 2017”. Był to jeden z najlepszych jak dotąd występów zespołu. Spektakl wybrzmiał znakomicie, aktorzy zagrali z wielką klasą i wyczuciem. Toteż najwyższa Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska za reżyserię spektaklu trafiła w ręce ”Przebudzonych”

Jest świadomość tego, że nie nagrody są najważniejsze, ale swoista misja oraz przesłanie, które Przebudzeni za każdym razem niosą w świat. Niesamowite jest to, że „Szatnia” naprawdę zmienia myślenie, zatrzymuje, uwrażliwia i wpływa na ludzkie życie, Publiczność, poprzez niegasnące oklaski, owacje na stojąco, łzy potrafi podziękować, a coraz częściej nawet podejść po spektaklu do aktorów, instruktorów i podzielić się swoim życiowym doświadczeniem, pogratulować, przytulić…

W najbliższym czasie teatr odwiedzi Środę Wielkopolską, gdzie został zakwalifikowany do udziału w 14. Konkursie Teatrów Amatorskich „MELPOMENA”. W grudniu ”Szatnia” odegrana zostanie w Ostródzie. Okazuje się bowiem, że są jeszcze osoby, które nie widziały spektaklu na żywo, ponadto będzie to wieczór poświęcony zmarłemu niedawno przyjacielowi, aktorowi – Pawłowi Jaworskiemu. W połowie grudnia szykuje się charytatywny pokaz spektaklu w Zabrzu. Obecnie trwają prace nad nowym, wymagającym spektaklem, którego premiera planowana jest na nowy rok.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.