TEATRALNE IGRASZKI DLA DZIECI W OSTRÓDZKIM ZAMKU

W niedzielę 22 października w Sali Reprezentacyjne ostródzkiego zamku dzieci mogły obejrzeć spektakl pt. „Złote jajko” w wykonaniu Teatru Lalek „Igraszka”.

Na sali zasiadło wielu młodych widzów z opiekunami. Najmłodsi jak zwykle z zainteresowaniem oglądali przygody bohaterów bajki. Tym razem byli to: dobry wilk, zła lisica i mały, niewinny kurczaczek. Milusińscy głośno komentowali akcję i z zaangażowaniem pomagali bohaterom bajki np. mówiąc głośno teatralne kwestie, gdy ich o to proszono.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a na koniec do widzów wyszli aktorzy teatru „Igraszka”, czyli Paweł Kołodziejski i Przemysław Śmiech razem z teatralnymi lalkami. Dzieci mogły więc pogłaskać wilka, zrobić sobie z nim zdjęcie czy też obejrzeć lub poruszać kurczaczkiem. Było to na pewno niezwykłe przeżycie dla młodych widzów, a także dla rodziców, którzy zrobili całe mnóstwo zdjęć swoim pociechom.

Po spektaklu chętni, którzy chcieli przedłużyć swoją teatralną przygodę mogli wziąć udział w warsztatach podczas których wykonywano lalki teatralne, ale o tym napiszemy w osobnym artykule.

Oba wydarzenia zostały zorganizowane przez Centrum Kultury w Ostródzie.

Tekst i zdjęcia: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.