WYDARZENIA W LUTYM W MULTIMEDIALNEJ BIBLIOTECE POWIATU OSTRÓDZKIEGO “RZYSTAŃ Z KULTURĄ”

Przed nami kolejny zimowy miesiąc, a my zachęcamy nie tylko do czytania i słuchania książek pod ciepłym kocem, ale też do udziału w lutowych wydarzeniach w „Przystani z Kulturą”.

Rozpoczynamy spotkaniami w Dyskusyjnych Klubach Książki 6 i 7 lutego, podczas których rozmawiać będziemy o powieści Fredrika Backmana „Miasto niedźwiedzia” (6.02, godz. 13:00) i o reportażu Angeliki Kuźniak „Papusza” (7.02, godz. 17:30).

9 lutego odbędzie się finisaż wystawy batiku, na której swoje prace prezentują artyści z dwóch pracowni – autorskiej pracowni w MOK w Olsztynie, prowadzonej przez dr Iwonę Bolińską-Walendzik oraz pracowni batiku Mamut z MDK w Przasnyszu, prowadzonej przez Tomasza Jakubowskiego. Na wystawę zapraszamy codziennie w godzinach pracy „Przystani z Kulturą” do 11 lutego.

W sobotę 11 lutego odbędą się kolejne rozgrywki w cyklu Grand Prix Ostródy w szachach szybkich o Puchar Dyrektora Biblioteki “Przystań z Kulturą”.

Cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Bibliotekę jest Przegląd Artystyczny „Cztery Pory Roku” – przed nami zimowa odsłona, a w niej:

– 13 lutego o godz. 18:00 spektakl Grupy Teatralnej z Podwórka „Bagażownia,
– 16 lutego o godz. 18:00 wieczór poetycki i wernisaż wystawy „Miłość,
– 17 lutego o godz. 18:00 koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Andrzeja Gogolina i Mirka Jagielskiego.

Kolejny tydzień lutego rozpocznie się spotkaniem z aktorami Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie w Teatrze przy Stoliku – 20.02 o godz. 18:00 posłuchamy „Staromodnej komedii” Aleksieja Arbuzowa w wykonaniu Alicji Kochańskiej i Cezarego Ilczyny.

Lutową ofertę zakończy spotkanie w Klubie Podróżnika (23.02, godz. 18:00), na którym Faustyna Dunin-Sulgostowska zaprosi Państwa do Maroka.

W każdy poniedziałek o godz. 17:00 zapraszamy na spotkania Koła Szachowego.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.