BEZPIECZNE LATO DLA DZIECI Z LIPOWA, PIETRZWAŁDU, TYROWA I SZYLDAKA

W tegoroczne wakacje na terenie Gminy Ostróda odbyły się 10 – dniowe półkolonie dla dzieci pod hasłem „BEZPIECZNE LATO 2017” w miejscowościach: Lipowo, Pietrzwałd, Tyrowo i  Szyldak.

W zajęciach wzięło udział 60 dzieci. Zajęcia odbywały się w szkołach i prowadzone były przez dwóch opiekunów. W ramach półkolonii prowadzone były zajęcia plastyczne, sportowe z możliwością wykorzystania sprzętu sportowego znajdującego się w szkołach, a także profilaktyczne o tematyce alkoholowej i narkotykowej. Poruszone były również zagadnienia związane między innymi z przemocą w rodzinie, prawidłowym zachowaniem, kształtowaniem umiejętności wspólnej zabawy, współpracy w zespole, wzajemnej życzliwości i asertywności.

W trakcie półkolonii każda ze szkół zorganizowała mini festyn sportowo-rodzinny pt. „Rodzinny Dzień Spotu”, który miał na celu kształtowanie postaw, pokazanie atrakcyjnej możliwości spędzania wolnego czasu poprzez zajęcia sportowe, a także integracja różnych środowisk. W „Rodzinnym Dniu Sportu” udział brali uczestnicy półkolonii jak i ich rodzice. Dzieci wraz z rodzicami brały udział w zawodach i konkursach sportowych. Na zakończenie Rodzinnego Dnia Sportu, każdy z uczestników dostał upominek.

Duża frekwencja na wszystkich zajęciach, pozytywne reakcje dzieci i ich rodziców wskazuje, iż półkolonie „BEZPIECZNE LATO 2017” były atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.

Półkolonie finansowane były z środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla gminy Ostróda na 2017 rok.

Źródło: Gmina Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.