BRZYDOWO – SPRZĘT SPORTOWY ZA NAJLEPSZY FILMIK

13 października w Szkole Podstawowej w Brzydowie świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Przy tej okazji szkoła odebrała nagrodę ufundowaną przez firmę Michelin za zwycięstwo w konkursie „Freakitraining school” zorganizowanym przez pismo „Fit nie Fat”.

Co trzeba było zrobić, by wygrać? Nakręcić krótki filmik o szkole z promocją sportowej aktywności. Do rywalizacji przystąpiło w sumie 21 szkół z Warmii i Mazur. Realizacja 2-minutowego  filmu zjednoczyła w Szkole Podstawowej w Brzydowie wszystkich – poczynając od dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły, poprzez głównych bohaterów nagrania czyli uczniów, a na rodzicach kończąc. Wspólna praca dała wspaniały efekt – wygraną w konkursie.

dsc_0532-kopiaFilm, w którym narratorami byli uczniowie Michał z klasy trzeciej oraz Szymon z klasy szóstej przekonał komisję konkursową, że sport nie jest obcy uczniom i może dawać wiele radości. Dzięki temu szkoła w Brzydowie otrzymała z rąk Piotra Konopki z Michelin i redaktor naczelnej pisma „Fit nie Fat” Moniki Nowakowskiej sprzęt sportowy o wartości 13 tysięcy złotych. W skład nagrody weszły: drabina sznurowa, drewniana skrzynia gimnastyczna, 5 materaców gimnastycznych, 5 piłek do koszykówki, piłki do siatkówki i piłki nożnej oraz lekarskie, maty do ćwiczeń, a także profesjonalny rower Kettler.

Jesteście ciekawi, jak wygląda filmik? Możecie obejrzeć go tutaj

Oczywiście w Dniu Edukacji Narodowej  nie zapomniano o nauczycielach i pracownikach szkoły, którym dyrektor szkoły Beata Kucharczuk złożyła serdeczne życzenia. Dołączyli się do nich także pozostali goście, wśród których byli m.in. wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas, Janina Grażyna Roman z Referatu Kultury, Oświaty  i Sportu Gminy Ostróda, radny Stanisław Korpusik, Zygmunt Fleszar z ZNP oraz proboszcz miejscowej parafii Roman Wiśniewski.

O oprawę artystyczną i sportową zadbali przedszkolacy i uczniowie szkoły, zaś na koniec wszyscy raczyli się tortem w kształcie boiska piłkarskiego.

Zdjęcia: Krystyna Ruczyńska

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.