DZIECI Z GMINY OSTRÓDA OBDAROWANE PREZENTAMI OD MŁODZIEŻY Z NIEMIEC

Tradycją stały się już odwiedziny pastora Zbigniewa Reichelta w szkołach podstawowych z terenu Gminy Ostróda w okresie przedświątecznym.

Jego postać kojarzy się najmłodszym dzieciom z wyjątkowymi niespodziankami, które zawsze ze sobą przywozi. Kolorowe, pięknie zapakowane pudełka aż kuszą, żeby je otworzyć. Nic przecież tak nie cieszy,  jak niespodziewany prezent. A jeżeli jeszcze wiemy, że został on przygotowany z czystej, ludzkiej życzliwości, jego waga jest jeszcze większa.

Dzieci i młodzież z niemieckiej miejscowości Haltern od lat okazują życzliwość swoim rówieśnikom z Gminy Ostróda. Wspólnie z rodzicami przygotowują świąteczne podarunki. Wkładają w to dużo serca i zaangażowania, piszą życzenia, dołączają do nich zdjęcia i  listy. W tym roku w tą świąteczną akcję zaangażowali się uczniowie ze szkoły Joseph Kónig Gymnasjum Haltern Maries Roters oraz Johannes Kirchengemeinde Bonn – Bad Godesberg.  Paczki, które przygotowali, otrzymali uczniowie ze  Szkoły Podstawowej w Zwierzewie. Sprawiły im one dużo radości.

Bardzo dziękujemy pastorowi Zbigniewowi Reicheltowi za koordynowanie tak pięknej akcji.

Justyna Malinowska

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.