EKONOMIK OBCHODZIŁ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Święto naszych wolontariuszy… Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Dzień 5 grudnia został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Wolontariusza przez ONZ już w 1985 roku. Jest to święto wszystkich tych, którzy ofiarowują swój czas, pomoc, wsparcie i zaangażowanie wszystkim potrzebującym, zarówno drugiemu człowiekowi jak i zwierzętom.

W ZSZ im. S. Petőfi, zarówno w szkole jak i w internacie, działa Koło Wolontariatu oraz Klub Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu. Młodzież przy wsparci opiekunów angażuje się w wiele akcji charytatywnych wspierając osoby potrzebujące, uchodźców, zwierzęta. Nie sposób jest wyliczyć tych wszystkich działań. Jedno jest natomiast pewne i widoczne. Młodzież robi to całkowicie bezinteresownie, z potrzeby serca, a nagrodą jest uśmiech drugiego człowieka, uścisk dłoni i merdające ze szczęścia ogony czworonogów.

Na zaproszenie Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina wolontariusze pojechali świętować. Właśnie 5 grudnia w Kuźni Społecznej w Olsztynie odbyła się Wojewódzka Gala z okazji Dnia Wolontariusza. Wychowankowie mieli okazje usłyszeć życzenia od Marszałka, Radnych i wielu instytucji pożytku publicznego. Szczere życzenia przekazała też Jolanta Dakowska- Wojewódzki Lider Wolontariatu. Odbyła się wspólna debata na tematy związane z pomaganiem i jakością pracy oraz wspólny poczęstunek.

Ale to nie koniec. 7 grudnia w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie na zaproszenie Starosty Powiatu Ostródzkiego młodzież świętowała na Powiatowych obchodach Dnia Wolontariusza. Były życzenia, oklaski i to co młodzi lubią najbardziej…. wspólna zabawa integracyjna z animatorami. Nie mogło się też obyć bez…..… akcji charytatywnej. Młodzież wspólnie wykonywała kartki świąteczne z życzeniami dla seniorów. Powstało mnóstwo prac, które będą dołączone do świątecznych paczek dla seniorów i osób potrzebujących. Zwieńczeniem był oczywiście wspólny poczęstunek i pamiątkowe fotografie.

\

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.