EKONOMIK NA PODIUM OKRĘGOWYCH MISTRZOSTW PIERWSZEJ POMOCY

12 maja 2017 r. na terenie  ZSZ im. Sandora Petőfi został przeprowadzony etap rejonowy konkursu zorganizowany przez Oddział PCK Ostróda.

W trakcie tych zawodów uczestnicy musieli rozwiązać test sprawdzający wiadomości z zakresu: pierwszej pomocy, prawa humanitarnego i historii PCK. Oceniane były również praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy     w trakcie trzech pozorowanych wypadków.

Najwyższą punktację za wszystkie zadania uzyskał zespół reprezentujący ZSZ im. S. Petőfi w składzie: Anna Hinczewska, Paweł Walkowiak, Angelika Czajkowska, Nina Banasik i Katarzyna  Sarna. Zwycięzcy reprezentowali Ostródę na etapie okręgowym.

Etap okręgowy odbył się 18 maja 2017 r. na terenie Starego Miasta w Olszynie. Do stolicy regionu zjechało 14 najlepszych drużyn reprezentujących poszczególne oddziały rejonowe z województwa oraz drużyna z Osterode am Harz. W tych zawodach również sprawdzano wiedzę i praktyczne umiejętności uczestników.

Kolejne stacje przedstawiały się  w następujący sposób:

  • zasłabnięcie kobiety w ciąży;
  • testy teoretyczne;
  • dwóch pijanych mężczyzn, jeden drugiemu obciął piłą rękę;
  • chłopak pod wpływem alkoholu postrzelił dziewczynę w szyję;
  • symulacja dachowania;
  • rekreacja;
  • wypadek: mężczyzna zderzył się z dziewczynką, dziewczynka jechała na rowerze,             a mężczyzna poruszał się chyba pieszo, był pijany.

Drużyna reprezentująca ostródzki Ekonomik w nieco zmienionym składzie (Anię Hinczewską  zastąpiła Kamila Sarna) zdobyła 3 miejsce.

Biorąc pod uwagę  młody wiek zespołu, który debiutował w tego typu zawodach ogromnie cieszy ich sukces.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku drużyna  ZSZ im. Sandora Petőfi zajęła 2 miejsce, a pięć lat temu reprezentowała Warmińsko-Mazurski Okręg PCK na etapie krajowym.

Cały zespół chciałby złożyć wielkie podziękowania dla Marii Kapczyńskiej,  która brała udział we wszystkich przygotowaniach drużyny do zawodów.

Tekst i foto: Opiekun SKPCK- Piotr Karbowski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.