GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia.
Dzisiaj uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2022/2023.

 

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023, która połączona była ze ślubowaniem uczniów klasy pierwszej.
Gospodarzami spotkania byli Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Dyrektor Szkoły Beata Kucharczuk. W uroczystości uczestniczyli: Proboszcz Parafii Najświętszej Trójcy w Brzydowie Ks. Roman Wiśniewski, przedstawiciele gminnych władz samorządowych, kierownicy i dyrektorzy placówek oświatowych, kulturalnych, Gminnego Ośrodka Pomocy, nauczyciele, pracownicy szkoły, a przede wszystkim uczniowie i ich rodzice.
W swoich przemówieniach Wójt Gminy Ostróda wraz z Panią Dyrektor Szkoły nawiązali do 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć o tym dniu niech będzie dla uczniów motywacją do wysiłku i pracy oraz podkreśla wartość, jaką jest czas pokoju, który umożliwia rozwój każdemu dziecku. Gospodarze życzyli wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom sukcesów, a rodzicom satysfakcji z osiąganych przez ich pociechy celów.
Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po którym Wójt Gminy Ostróda dokonał uroczystego pasowania na ucznia. Na pamiątkę uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.