II DRUŻYNOWE ZAWODY KLAS MUNDUROWYCH W OSTRÓDZIE

Wczoraj 12 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi rozpoczęto zawody klas mundurowych, składające się z trzech drużynowych konkurencji sprawnościowych. W rywalizacji wzięło udział 6 drużyn liczących łącznie 64 zawodników. Najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu.

Pierwsza konkurencja polegała na pokonaniu toru przeszkód, druga na udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, natomiast trzecią konkurencją było strzelanie dynamiczne. Pierwsza i druga konkurencja prowadzona została przez policyjnych instruktorów z wyszkolenia strzeleckiego oraz taktyk i technik interwencji ostródzkiej komendy Policji.

Podczas otwarcia zawodów w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie kom. Krzysztof Bilicki, życzył wszystkim uczestnikom między innymi jak najwyższych lokat i sportowej rywalizacji podczas zawodów.

Do rywalizacji z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie zaproszeni zostali uczniowie następujących szkół: Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu, I Liceum Ogólnokształcące w Olsztynku, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 64 uczniów.

Impreza przebiegała pod patronatem Starosty Ostródzkiego, Wójta Gminy Ostróda oraz honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, który ufundował puchar za zajęcie I miejsce.

Zmagania sprawnościowe zakończyły się sukcesem uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu, którzy minimalnie pokonali gospodarzy imprezy tj. klasę policyjną z Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.