MŁODE PIŁKARKI Z SAMBOROWA ZAGRAJĄ NA STADIONIE NARODOWYM W WARSZAWIE!

Wielki sukces zanotowały dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Samborowie, które wygrały finał wojewódzki turnieju piłki nożnej z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku. W nagrodę zagrają w ogólnopolskim turnieju finałowym, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

23 drużyny chłopców oraz 10 drużyn dziewczyn w kategorii U-12, zmierzyło się w finałach wojewódzkich największego turnieju piłkarskiego w Europie. Turniej odbył się w piątek, 7 kwietnia na Stadionie Miejskim w Iławie.

Zawodniczki z Samborowa pewnie wygrały swoją grupę eliminacyjną, w pokonanym polu zostawiając zespoły z Pisza, Turzy Wielkiej, Elbląga i Kozłowa. Wygrały wszystkie swoje mecze nie tracąc ani jednej bramki, strzelając rywalkom aż 21. Pokonały po 4:0 zespoły z Elbląga i Turzy Wielkiej, 3:0 z BiedroneczKi Pisz. Prawdziwy pogrom urządziły rywalkom z SP Kozłowo, aplikując im aż 10 bramek.

Co więcej, takim samym wynikiem zakończył się mecz półfinałowy z SP2 z Nowego Miasta Lubawskiego. 10:0 na pewno zrobiło wrażenie na finałowych przeciwniczkach dziewczyn z Samborowa czyli zespołu SP18 Olsztyn.

Samborowianki nie zawiodły i także te rywalki odesłały z kwitkiem, zwyciężając 6:0.

Końcowy bilans jest zaiste imponujący. 6 meczy, 6 zwycięstw, 37 bramek strzelonych i, co wydaje się nieprawdopodobne, ani jednej straconej.

Najlepszą strzelczynią turnieju została Oliwia Czarnecka, a bramkarką Anna Brzozowska, oczywiście obie z Samborowa.

Gorzej poszło chłopakom z Lipowa, którzy wygrali z kolegami z Giżycka 2:1, jednak ulegli Sp30 Olsztyn 5:0. Wystarczyło to do awansu do ćwierćfinału, gdzie jednak spotkali się ze ścianą w postaci zespołu SP Łęcze. Porażka 10:0 i koniec marzeń o awansie i zagraniu w Warszawie.

Dziś w Iławie rywalizują dziewczynki i chłopcy z roczników U-8 i U-10.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.