MŁODZIEŻ Z EKONOMIKA ROZPOCZĘŁA ROK LITERACKI

Czytanie książek rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, utrwala zasady ortografii, uspokaja, ćwiczy pamięć i koncentrację. Pobudza mózg do działania i poprawia zdolność myślenia analitycznego.

Poprzez czytanie wzbogacamy wiedzę, a co za tym idzie czujemy się pewnie w różnych sytuacjach, co ostatecznie prowadzi do podniesienia poczucia własnej wartości. Jak widać zalety czytania są bardzo ważne dla młodego człowieka i dzieci.

Wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie propagując Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa wzięli udział w spotkaniu autorskim z Dawidem Ratajczakiem, autorem książek „Jak wytresować kota?”, „Jak wytresować kota 2?. Techniki zaawansowane”.

Spotkanie odbyło się 21 września  2017  w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w ostródzkim zamku w ramach działania Klubu Książki. Wychowankowie internatu już w roku ubiegłym brali czynny udział w spotkaniach Salonu Literackiego i Klubu Książki. W tym roku szkolnym też mają nadzieję na bogatą współpracę .

Tekst i foto: Agnieszka Kołodziejska

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.