MŁODZIEŻ Z EKONOMIKA UCZCIŁA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KREATYWNY SPOSÓB

Niepodległa….

Nasze wspólne dobro… życie w wolnym kraju. Bardzo ważna okazja do świętowania. Święto Niepodległości w ZSZ im.S. Petőfi młodzież postanowiła uczcić w sposób kreatywny, twórczy, edukacyjny i smaczny.

Uczniowie bardzo aktywnie wzięli udział w konkursie fotograficznym „Niepodległa w kadrze”. Jury miało „ciężki orzech do zgryzienia” przy wyborze zwycięskich fotografii i dlatego postanowiło przyznać I, II i III miejsce oraz dwa wyróżnienia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 10 listopada.

Dyrektor szkoły p. Henryk Rybacki w towarzystwie organizatorek p. Kingi Tańskiej, p. Marty Kurek oraz p. Agnieszki Kołodziejskiej wręczył nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. I miejsce zdobył Kacper Sokołowski z kl. II LW, II miejsce Daniel Korohoda kl. II LW, III miejsce Natalia Brzozowska kl. I LW, natomiast wyróżnienia Michał Kołecki i Adam Brdak z kl. II LW. Poziom konkursu był bardzo wysoki i młodzież podeszła do niego bardzo pracowicie i kreatywnie.

Na fotografiach pojawiła się historia, symbole narodowe, ciekawe kostiumy, a wszystko to w godnym dla Niepodległej klimacie. Wszystkie prace można oglądać na wystawie w głównym holu szkoły. Kolejnym miłym akcentem była mobilna fotoramka „Niepodległa”, w której młodzież i nauczyciele robili sobie wspólne zdjęcia. Świętowanie nie mogło się też obyć bez…… smakołyków.

Uczniowie klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych, pod opieką nauczycieli p. Barbary Łabackiej i p. Wiesławy Bartnickiej, przygotowali drobne wypieki: pyszne babeczki oraz świeżutkie i ciepłe drożdżówki z elementami narodowymi.

Każdy z uczniów mógł je skosztować w holu szkoły i w ten sposób nawiązać do charakteru święta. Wypieki znikały bardzo szybko, co świadczyło o ich wyśmienitym smaku.

Ten dzień uczniowie spędzili bardzo miło i kreatywnie.

Dziękujemy za wspólnie spędzone Święto Niepodległości!

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.