MORĄG: WARSZTATY MUNDUROWE DLA SZKÓŁ ŚREDNICH

Był pot, była walka – jest satysfakcja i większe poczucie bezpieczeństwa. Tak można podsumować szkolenie z zakresu samoobrony uczniów klas mundurowych.

W Morąskim Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie przeprowadzili zajęcia z uczniami klas mundurowych. To pierwsze takie zajęcia z policjantami, podczas których uczniowie poznali podstawowe elementy samoobrony. Z dużym zaangażowaniem ćwiczyli obronę przed atakiem niebezpiecznym narzędziem oraz obezwładnienie napastnika.

Oficjalna część zajęć rozpoczęła się od krótkich wystąpienia Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych Haliny Pasternackiej oraz Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Morągu nadkom. Bogdana Królikowskiego. Następnie był już tylko ruch, wysiłek i pot.

Zajęcia z zakresu samoobrony odbyły się pod okiem wykwalifikowanego policyjnego instruktora z zakresu taktyki i techniki interwencji i miały na celu przedstawienie uczniom podstawowych i skutecznych technik odpierania realnego ataku napastnika, a także zainteresowanie ich tematem własnego bezpieczeństwa.

Po dynamicznej rozgrzewce instruktor zaprezentował uczniom techniki pchnięć i uderzeń, kopnięć i uników, które w czasie realnego zagrożenia mogą uratować im zdrowie i życie.

Każde zagadnienie było systematycznie kontrolowane przez policjanta pod kątem jego prawidłowego wykonania i bezpieczeństwa uczestników zajęć. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli zaprezentowane przez instruktorów elementy samoobrony.

Spotkanie to było też okazją do dyskusji o braniu odpowiedzialności za swoje zachowanie.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.