NOWA SALA SPORTOWA W ELGNOWIE CORAZ BLIŻEJ

Zakończono właśnie prace nad koncepcją budowy sali gimnastycznej wraz z łącznikiem przy Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Elgnowie, a w drugiej połowie marca ogłoszony zostanie przetarg na jej budowę.

 Koncepcja przedstawiona przez biuro projektowe Vostok Design z Krakowa obejmuje wstępne założenia dotyczące głównej areny sportowej, na której znajdować się będzie boisko o wymiarach  12 m x 24 m umożliwiające uprawianie takich sportów jak: piłka ręczna, koszykówka, piłka siatkowa. Na sali gimnastycznej planuje się także stałe trybuny przewidziane dla 60 osób.
W nowym obiekcie znajdzie się zaplecze higieniczno-sanitarne, czyli  szatnia damska oraz męska wraz z umywalniami, toalety, magazyny sprzętu, pomieszczenie trenerskie, pomieszczenie gospodarcze oraz hal przed wejściem do sali pełniący funkcję rekreacyjną.
Konieczna jest przebudowa budynku szkoły umożliwiająca komunikację z dobudowaną częścią. W ramach przebudowy budynku planuje się utworzenie nowego wejścia od strony dziedzińca oraz aranżację holu wejściowego jako miejsca wspólnego dla dzieci.
 W ramach rozbudowy przewiduje się także budowę  dwóch nowych sal dydaktycznych. Specjalnie zaprojektowany łącznik, zapewniać będzie połączenie z istniejącym budynkiem szkoły.
W drugiej połowie marca ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Otwarcie sali zaplanowane jest na koniec 2024 r.
Inwestycja współfinansowana będzie z Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.