O DOPALACZACH W SAMBOROWIE

Wczoraj ostródzcy policjanci oraz Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Ostródzie odwiedzili Zespół Szkół w Samborowie. Na spotkaniu z rodzicami tłumaczyli, jak działają dopalacze, w jaki sposób młodzi ludzie mogą wchodzić w ich posiadanie i jakie skutki może wywołać ich obecność w organizmie.

Mówiono też o konsekwencjach „częstowania” koleżanek i kolegów takimi trującymi środkami. Funkcjonariusze i przedstawiciele sanepidu chcą dotrzeć do jak największej liczby rodziców, by porozmawiać z nimi i uświadomić im problem związany z dopalaczami. Jednym ze sposobów kontaktu z rodzicami są właśnie szkolne wywiadówki. Po wielu przeprowadzonych już spotkaniach widać, że są one bardzo potrzebne, ponieważ znaczna część rodziców nie ma świadomości, na jakie niebezpieczeństwa mogą być narażane ich dzieci.

Ostródzcy policjanci wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostródzie od kilku miesięcy spotykają się z rodzicami uczniów podczas szkolnych wywiadówek, by porozmawiać z nimi o zagrożeniach, które związane są z dopalaczami. Podczas spotkań wykładowcy radzą, jak rozmawiać ze swoimi dziećmi, by unikały szkodliwych środków i jak poznać, że młody człowiek jest pod działaniem takich substancji. Wszystko po to, by uniknąć tragedii, jaką mogą spowodować “dopalacze”.

Realizowane spotkania przez policjantów i pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Ostródzie są realizowane w ramach programu pn. „Zanim będzie za późno”.

Pamiętajmy!

Zażywanie dopalaczy prowadzi do uzależnienia i wiąże się z ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.