OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 IM. JANUSZA KORCZAKA W OSTRÓDZIE

OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 IM. JANUSZA KORCZAKA W OSTRÓDZIE

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując kraje z całego świata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Celem akcji jest promowanie bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych.

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie obchody Dnia Bezpiecznego Internetu trwały od 9 lutego do 31 marca. W ramach DBI podjęto następujące działania: konkurs dla klas I-III na pracę plastyczną – „Mój dzień bez komputera”, konkurs dla klas IV-VIII – „Mój aktywny czas z rodziną i bliskimi” (film lub klip ze zdjęciami), udział nauczycieli w szkoleniach on-line, prowadzenie zajęć profilaktycznych i psychoedukacyjnych realizowanych w ramach Obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2021. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów placówki.

Do organizatorów akcji wpłynęło wiele prac plastycznych i filmowych. Uczniowie włożyli w ich przygotowanie dużo serca, zaskoczyli jury swoją kreatywnością i oryginalnością. Nie lada zadaniem było wyłonienie zwycięzców. Uczniowie otrzymali upominki, nagrody i dyplomy. Dzięki hojnym darczyńcom było możliwe nagrodzenie każdego dziecka, które wzięło udział w konkursie. ,,Piąteczka” w imieniu organizatorów, pani dyrektor oraz grona pedagogicznego serdecznie dziękuje za okazane wsparcie. Sponsorami nagród byli: „Szydełkowa Pracownia” – p. Martyna Szpechar, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Kozdryk – p. Aleksandra Kozdryk, Usługi Godlewski – p. Danuta Godlewska, a także Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.